Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Za_ferenitkou_2.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
4. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia žiadali vykonať opravu prístupových ciest do vnútroblokov. Neuspeli

Obyvatelia ulíc Za Ferenitkou a Wilsonovo nábrežie doručili útvaru Hlavného kontrolóra mesta Nitra petíciu. Požadovali v nej vykonať opravu prístupových ciest do vnútroblokov na ul. Za Ferenitkou č. 21 – 29 a Wilsonovo nábrežie č. 44 – 48. Celkovo sa pod petíciu podpísalo 70 občanov.

Darina Keselyová, hlavná kontrolórka mesta, petíciu prešetrila a vyžiadala si aj stanovisko odborného útvaru MsÚ, výsledok však obyvateľov nepoteší. „Odbor investičnej výstavby a rozvoja MsÚ v aktuálnych požiadavkách na zaradenie do návrhu rozpočtu mesta na rok 2016 takéto investičné akcie neeviduje,“ uvádza oznámenie o výsledku vybavenia petície.

Podľa Keselyovej bola v minulých obdobiach v súlade s vypracovanou štúdiou zaradená do návrhov rozpočtu akcia: Projektová dokumentácia úpravy vnútroblokov Mostná – Wilsonovo nábrežie (komunikácie, parkovanie, odvodnenie, kanalizácia, redukcia zelene). Do navrhovaných rozpočtov bola takisto zaradená realizácia investičnej akcie Odvodnenie plochy pred vstupom do BD Za Ferenitkou č. 21. Žiadna z uvedených akcií však nebola zrealizovaná. Dôvodom bolo, že prostriedky na tieto akcie neboli v rozpočte mesta schválené.

„Rekonštrukcia, alebo súvislá oprava komunikácie môže byť realizovaná len v prípade schválenia finančných prostriedkov v rozpočte mesta Nitry,“ informuje hlavná kontrolórka. Občania môžu svoje požiadavky o realizáciu investičných akcií uplatňovať prostredníctvom VMČ č. 2 Nitra – Staré Mesto. „VMČ podľa svojich priorít môže navrhnúť schválenie finančných prostriedkov v návrhu rozpočtu mesta Nitry na rok 2017, avšak konečné schválenie finančných prostriedkov na jednotlivé investičné akcie je v právomoci poslancov mestského zastupiteľstva,“ píše sa v oznámení o výsledku vybavenia petície.

Keselyová zároveň obyvateľov upozorňuje, že aj napriek nutnosti realizovania mnohých investičných akcií a oprávnených požiadaviek občanov, ktorí sa domáhajú tejto realizácie, nemusia byť finančné prostreidky v rozpočte mesta schválené.

Obyvatelia ale majú možnosť, ako danú situáciu aspoň sčasti vyriešiť. O nevyhnutné opravy (napr. výtlkov) môžu požiadať prostredníctvom VMČ č. 2 Odbor komunálnych činností a životného prostredia MsÚ. Hlavná kontrolórka mesta požiadavku na realizáciu investičnej akcie odstúpila Odboru investičnej výstavby a rozvoja na zaradenie do databázy požiadaviek pre tvorbu rozpočtu mesta a zároveň ju odstúpila aj VMČ č. 2.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X