Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Sturova ulica vrable maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
25. februára 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Obyvatelia Vrábeľ spísali petíciu proti zahraničným robotníkom ubytovaným načierno

Obyvatelia Vrábeľ spísali petíciu, v ktorej protestujú proti ubytovaniu zahraničných robotníkov načierno v bytoch na sídliskách a v rodinných domoch. Petíciou sa budú zaoberať mestskí poslanci na zastupiteľstve 27. februára.

Občania žiadajú, aby cudzinci boli ubytovaní legálne v zariadeniach na to určených a pri dodržaní ubytovacích a bezpečnostných štandardov. „Sme si vedomí, že podniky v priemyselnom parku súrne potrebujú pracovnú silu a pokiaľ nechceme, aby od nás odišli, tak potrebujú pracovníkov, ktorí nie sú z Vrábeľ alebo zo Slovenska,“ konštatuje sa v petícii, ktorú podpísalo 418 ľudí. Zároveň sa v nej píše, že obyvatelia podporujú vznik ubytovne v priestoroch bývalej OPS Vráble na Štúrovej ulici. „Sme presvedčení, že je to vhodné miesto vo Vrábľoch, kde prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia dokáže zabezpečiť poriadok, čistotu a bezpečnosť,“ uvádza sa v petícii.

Mesto Vráble sa už petíciou súvisiacou s ubytovaním zahraničných pracovníkov zaoberalo v septembri 2017. Tá bola namierená práve proti vzniku ubytovne na Štúrovej ulici. Petíciu podpísalo 89 ľudí, ktorí svoj názor zdôvodnili tým, že „ubytovanie je v blízkosti rodinných domov a občania v tomto okolí sa cítia ohrození“. V októbri 2017 zastupiteľstvo neschválilo zmenu územného plánu, ktorá bola potrebná k tomu, aby tu mohla vzniknúť ubytovňa.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X