Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynový sporák
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
9. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia tejto časti Nitry sa dočkajú plynovodu, mesto oznámilo začatie stavebného konania

Mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke oznámenie o začatí stavebného konania a upustení od ústneho pojednávania a miestneho zisťovania. To sa týka tretej etapy individuálnej bytovej výstavby Novosady.

Na pozemkoch číslo 64/74, 64/110, 64/196, 64/197, 64/198, 64/199, 64/200, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území Mikov dvor, by tak čoskoro mohol pribudnúť plynovod.

„Navrhované uličné vetvy STL plynovodu budú zásobovať plynom predmetnú lokalitu 58 rodinných domov z existujúceho plynovodu prechádzajúceho lokalitou, o prevádzkovom tlaku do 100 kPa; od bodov napojenia budú vedené novonavrhované vetvy STL plynovodu k okrajom lokality, z ktorých budú vyvedené pripojovacie plynovody pre jednotlivé parcely, na ktorých sa plánuje výstavba rodinných domov; pozemky ktoré sa nachádzajú priamo pred existujúcim plynovodom budú zásobované plynom priamo, pomocou pripojovacích plynovodov napojených na existujúci plynovod; trasa navrhovaných plynovodov bude vedená prevažne pod navrhovanou komunikáciou a chodníkmi,“ spresňuje oznámenie.

Rodinné domy, ktoré na predmetných pozemkoch ešte ani nestoja, tak budú mať zabezpečenú plynofikáciu už v predstihu.

Ako mesto uviedlo: „Účastníci konania môžu svoje námietky a pripomienky uplatniť najneskôr v lehote do 7 pracovných dní odo dňa doručenia tohto oznámenia, inak k nim nebude prihliadnuté.“

Do podkladov predloženej projektovej dokumentácie stavby, dokladov, stanovísk a posúdení môžu účastníci konania nahliadnuť v každý pracovný deň na Mestskom úrade v Nitre v klientskom centre na prízemí, respektíve v pondelok a v stredu na odbore stavebného poriadku (kancelária č. 534).

„Nakoľko ide o verejnú vyhlášku, za deň doručenia tohto oznámenia sa považuje posledný deň jej vyvesenia na úradnej tabuli Mesta Nitra, mestskej časti Chrenová, resp. zverejnenia na internetovej stránke mesta Nitra,“ upozorňuje radnica.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X