Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Za_ferenitkou_2.png
ilustračné: mapy.google.sk
14. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia spísali petície proti pripravovanej výstavbe bytoviek v centre aj za nové parkovacie miesta. Ako reagovalo mesto?

Obyvatelia Nitry spísali za rok 2016 spolu 11 petícií a 11 sťažností. Petíciami protestovali napríklad proti výstavbe dvoch bytoviek a polyfunkčného objektu v Starom meste, ale aj za výstavbu parkoviska na Klokočine.

Občania spísali petíciu proti výstavbe bytového domu Villa City Nitra na Ulici Janka Kráľa neďaleko vstupu do mestského parku. Územné rozhodnutie zatiaľ ešte vydané nebolo. Mesto tvrdí, že doň budú zapracované námietky. „Na tento objekt bolo zahájené územné konanie v septembri 2016 na základe podaného návrhu súkromnou osobou. Mesto Nitra – stavebný úrad posúdi a preskúma návrh na umiestnenie predmetnej stavby a jeho súlad s platnou územnoplánovacou dokumentáciou. Následne bude vo veci vydané územné rozhodnutie, v ktorom budú zapracované podané námietky účastníkov konania,“ reagoval útvar hlavného kontrolóra mesta Nitra.

Proti výstavbe ďalšej bytovky protestovali petíciou aj obyvatelia ulíc Za Ferenitkou a Wilsonovo nábrežie. V blízkosti ich domov má vyrásť Bytový dom Ferenit s 22 bytmi. Výstavbu pripravuje aj v tomto prípade súkromný investor. Územné konanie sa začalo v marci 2016. Zámer výstavby posudzoval útvar hlavného architekta, ktorý požiadal o stanovisko Výboru mestskej časti Staré mesto, to bolo súhlasné. Súhlasné stanovisko dala aj mestská komisia pre územné plánovanie, architektúru a investičnú činnosť.

Petíciu s názvom Neberte nám zeleň, slnko a pokoj spísali obyvatelia Podzámskej ulice, protestovali v nej proti výstavbe polyfunkčného objektu na zelenej ploche rovno pred ich oknami. Poukazujú na to, že novostavba im výrazne zníži komfort bývania a skomplikuje dopravnú situáciu. Zároveň sa zastavia jedna z posledných zelených plôch v centre mesta. „Na tento objekt bolo zahájené územné konanie v marci 2016 na základe podaného návrhu súkromných osôb – vlastníkov nehnuteľnosti. Zámer výstavby polyfunkčného objektu na Podzámskej ulici bol posudzovaný útvarom hlavného architekta, ktorý požiadal i o stanovisko Výboru mestskej časti Staré mesto a bolo súhlasné,“ uviedol útvar hlavného kontrolóra. Na pozemku už v súčasnosti stoja maringotky.

Obyvatelia bytového domu Škultétyho 32-42 spísali petíciu za vybudovanie parkovacích miest pri bytovke. Navrhované parkovisko však podľa útvaru hlavného kontrolóra nie je v súlade s územným plánom mesta. „Útvar hlavného architekta v spolupráci s Výborom mestskej časti Klokočina hľadá náhradné riešenie vybudovania parkoviska v dostupnej vzdialenosti bytového domu Škultétyho 32-42,“ reagoval na petíciu útvar hlavného kontrolóra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X