Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra
Foto: ilustračné, NitraDen.sk SH
15. apríla 2021 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Obyvatelia Nitry sa môžu vyjadriť k novému územnému plánu mesta

Naplánované sú aj stretnutia s odbornou verejnosťou, developermi i s občanmi mestských častí.

Nitra bude mať nový územný plán, ktorý je jedným z najdôležitejších dokumentov mesta. Do jeho tvorby chce radnica podľa Lenky Marekovej z Mestského úradu v Nitre formou participácie zapojiť odbornú aj laickú verejnosť.

Útvar hlavného architekta mesta Nitra v spolupráci s kľúčovým partnerom pre participáciu PDCS vytvorili online dotazník, ktorého výsledky poslúžia ako podklad pre rozhodovanie mesta o podobe nového územného plánu.

Nitrania v ňom majú hodnotiť lokalitu, v ktorej žijú, jej výhody i nevýhody, ako vnímajú Nitru, verejný priestor, ale aj aký typ dopravy preferujú.

Informácie o aktivitách

Ambíciou je, aby obyvatelia boli informovaní o aktivitách pri príprave zadania a mohli sa aktívne zapojiť do procesu. Útvar hlavného architekta preto špecificky cieli na identifikovanie a informovanie aktérov pri tvorbe územného plánu. V súčasnosti má za sebou online stretnutia s výbormi jednotlivých mestských častí, ako aj dve online stretnutia s mladými ľuďmi,“ informovala Mareková.

Naplánované sú ďalej stretnutia so zainteresovanou odbornou verejnosťou, developermi i s občanmi mestských častí.

Závery zo stretnutí

Závery z týchto stretnutí budú zhrnuté do správy z participatívneho procesu a budú jedným z podkladov do zadania pre tvorbu územného plánu. Mesto Nitra má spracovaný platný územný plán z roku 2003.

Priebežne bolo schválených šesť zmien a doplnkov územného plánu, posledná v roku 2018.

Okresný úrad v Nitre po nej vydal usmernenie metodickým pokynom s následným prijatím rozhodnutia, že ďalšie úpravy sa nebudú riešiť čiastkovo, ale koncepčnou zmenou v podobe spracovania nového územného plánu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X