Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Mestsky urad nitra mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: www.google.com
9. januára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Nitry majú veľký záujem o prácu v komisiách a výboroch mestských častí

V komisiách chce pracovať 288 odborníkov, vo výboroch mestských častí 158 občanov.

Mesto Nitra v decembri vyzvalo občanov, aby sa uchádzali o prácu vo výboroch mestských častí a v odborných komisiách mestského zastupiteľstva. Bolo to po prvýkrát, kedy sa mohli prihlásiť ľudia bez politického krytia. Mesto tento týždeň výzvu uzavrelo.

Som veľmi rada, že verejná výzva vzbudila u obyvateľov mesta veľký záujem, a že sme zaregistrovali taký veľký počet uchádzačov o členstvo vo výboroch a v komisiách. Sme vo fáze posudzovania všetkých prihlášok. Poďakovanie patrí všetkým prihláseným za aktívne prejavenie záujmu o verejné dianie a kolegom na mestskom úrade za organizačnú podporu pri realizovaní celého procesu. O finálnych výsledkoch výzvy rozhodne mestské zastupiteľstvo,“ uviedla viceprimátorka Nitry Michaela Hefková.

K téme sa vyjadril aj poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Obertáš, ktorého veľký záujem občanov prekvapil a potešil zároveň. „Je tu priestor pre iniciatívnych ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do komunálnej politiky a realizovať svoje nápady. Našou úlohou bude vybrať spomedzi žiadostí tých občanov, ktorí to myslia úprimne a chcú mestu pomôcť,“ konštatoval poslanec mestského zastupiteľstva Ján Greššo.

Poslankyňa Anna Šmehilová dodáva: „V prvom rade chcem zdôrazniť, že je po prvýkrát možnosť zapojenia sa občanov bez politického krytia. Veľmi milo ma prekvapilo, koľko ľudí na túto výzvu zareflektovalo a aktívne sa prihlásilo. Pevne verím, že ľudia, ktorí sa takýmto procesom dostanú do výborov mestských častí a komisií si budú vážiť, že boli vybraní a tiež si budú zodpovedne plniť povinnosti.

Čo sa týka žiadostí, momentálne sa kompletizujú a prebieha ich selekcia. Definitívne zloženie komisií a výborov mestských častí bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo na januárovom zasadnutí.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X