Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obyvatelia nitry odhrnaju sneh samy facebook titulka.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.facebook.com
9. januára 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Nitry majú k dispozícií horúcu linku aj email, kde môžu nahlasovať problematické miesta. Niektorí sa chopili lopát a mestu pomohli sami

So zimnou údržbou pomôže mestu Ústav na výkon trestu odňatia slobody.

Sneh bude z nitrianskych ulíc odpratávať 10 mužov vo výkone trestu. Mesto rokuje aj so ženskou väznicou. Už včera nasadila radnica 52 aktivačných pracovníkov z Úradu práce, ktorí sa starajú najmä o chodníky na frekventovaných miestach, priechodoch pre chodcov a zastávkach MHD.

Okrem manuálnej pracovnej sily máme v plnom nasadení aj techniku, aktuálne je to spolu s externými dodávateľmi 19 strojov,“ informuje Ľubomír Muzika zo Strediska mestských služieb Nitra. Všetky hlavné ťahy sú momentálne zjazdné a v prácach sa, samozrejme, pokračuje.

Štátne cesty nespravuje mesto

Na sociálnych sieťach sa objavujú nespokojné komentáre, podľa ktorých sú niektoré hlavné ťahy nedostatočne odhrnuté alebo posypané. „Údržbu štátnych ciest na území mesta má na starosti Regionálne správa ciest. Sú to dôležité hlavné ťahy Štefánikova v smere od Mlynov, Tr. A. Hlinku, Dlhá, Chrenovská, Jelenecká, Cabajská, Novozámocká, Jarocká a časť Trnavskej. Paradoxne za tieto komunikácie nám ľudia nadávajú najviac,“ vysvetľuje Muzika.

Na sociálnych sieťach sme zachytili množstvo podnetov, aj mnohé oprávnene kritické komentáre. Čo nás však nesmierne potešilo je, že v Nitre sú desiatky a stovky ľudí, ktorí si neváhali vyhrnúť rukávy a pustili sa do odpratávania snehu,“ hovorí poradca pre komunikáciu mesta Henrich Varga.

Wilsnove nam nitra obyvatelia facebook.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Mesto v utorok na svojej oficiálnej facebookovej stránke spustilo aj zaujímajú anketu na odľahčenie situácie, ktorá ale zároveň vzdáva hold práve týmto aktívnym obyvateľom.

Mesto zriadilo špeciálny mail

Nielen Nitra, ale aj iné samosprávy sa najviac boria s povinnou zimnou údržbou chodníkov. Tá vznikla na základe nového zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorý od minulého roka priniesol aj zmenu v starostlivosti o chodníky. O tie sa po novom musia postarať ich vlastníci alebo správcovia a nie ako doteraz obyvatelia domov.

Kvôli zvýšeným nárokom na zimnú údržbu zriadilo mesto špeciálny mail [email protected]. „Tu môžu obyvatelia nahlasovať podnety týkajúce sa zimnej údržby. Rovnako máme aj telefonickú horúcu linku – v pracovnej dobe môžu volať alebo poslať SMS na 037 6550346 a to v čase od 7.30 do 15.30. Mimo pracovnú dobu môžu volať na telefónne číslo 00914352806,“ informuje Henrich Varga.

Wilsnove nam nitra obyvatelia facebook2.jpg
Zdroj: www.facebook.com
Obyvatelia nitry odhrnaju sneh samy facebook.jpg
Zdroj: www.facebook.com
Obyvatelia nitry odhrnaju sneh samy facebook.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X