Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prešovská 9, Mlynárce
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: maps.google.com
3. novembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Mlynáriec majú strach, že sa zmení účel stavby rodinného domu. Spísali preto petíciu

Občania, ktorí žijú na Prešovskej ulici, vyjadrili formou petície svoje obavy. Ako uvádzajú v petícii, majú strach, že sa zmení účel stavby, ktorá pôvodne slúžila ako rodinný dom na Prešovskej ulici č. 9 v Nitre, respektíve v časti Mlynárce.

Na mesto Nitra bola zasalná petícia, ktorú následne zaevidoval útvar hlavného kontrolóra do centrálnej evidencie petícií. Občania, ktorí sa pod petíciu podpísali, žiadajú mesto, aby rodinnému domu na Prešosvkej ulici č. 9 nebol zmenený účel stavby na akékoľvek zariadnie, ktoré by poskytovalo ubytovacie služby. Občania mesto žiadajú, aby sa tak nestalo ani v prípade, ak vlastník predmetnej nehnuteľnosti o to požiada príslušný úrad. Ako sa uvádza v oznámení o výsledku prešetrenia petície, počet podpisov na petičných hárkoch je celkovo 48.

„Podaná petícia nespĺňala náležitosti, ktoré určuje zákon č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších zmien. Tieto boli na základe výzvy na odstránenie nedostatkov v podanej petícii následne odstránené dňa 03.10.2018,“ uviedla hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová.

Kontolórka po vyžiadaní si stanoviska odboru stavebného poriadku Mestského úradu v Nitre a po prešetrení petície oznámila občanom nasledovné: „Mesto Nitra, ako príslušný stavebný úrad podľa § 117, ods. 1 zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov (ďalej len stavebný zákon), neeviduje žiadnu žiadosť o zmenu užívania stavby na Prešovskej ul. č. 9 v Nitre a v prípade, ak vlastník predmetnej nehnuteľnosti o to požiada, bude stavebný úrad postupovať v konaní v súlade so stavebným zákonom.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X