Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plot
ilustračné: pixabay.com
4. decembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Klokočiny žiadajú mesto, aby zachovalo existujúce oporné oplotenie na Nedbalovej ulici

Obyvatelia mestskej časti Klokočina sa obrátili na mesto so žiadosťou o zachovanie existujúceho oplotenia na Nedbalovej ulici. Ako uvádza dokument zverejnení na webovej stránke radnice, oplotenie má byť oporné pre budúcu výsadbu zelene pred novými bytovými domami po celej jeho dĺžke neprerušovane.

Ako uviedla hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová v oznámení o výsledku prešetrenia petície, počet podpisov na hárkoch je 100, pričom podaná petícia obsahovala nedostatky, ktoré boli odstránené v priebehu novembra tohto roka.

Po prešetrení predmetnej petície oznámila kontrolórka obyvateľom nasledovné. „Vybudované oplotenie na Nedbalovej ul. v Nitre bolo riadne povolené ohlásením drobnej stavby príslušným stavebným úradom – Obec Dolné Lefantovce pod číslom SPo63/2018/002-Há zo dňa 14.8.2018 v súlade so zákonom č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov. Vybudované bolo na pozemku parc. č. 7242/7, k.ú. Nitra, ktorá je určená pre zeleň. Oplotenie bolo odsúhlasené aj na základe tvaromiestnej obhliadky zo dňa 28.3.2018 za účasti zástupcu obyvateľov Nedbalovej ul., VMČ č. 4 – Klokočina a odborných útvarov MsÚ Nitra. Oplotenie má slúžiť ako opora pre budúcu výsadbu zelene – živý plot bez prerušenia súbežne s novovytvoreným chodníkom po celej jeho dĺžke zo strany bytových domov obytného súboru Nedbalova. Navrhnutou sadovou úpravou nespevnených plôch v tejto lokalite a výsadbou súvislej zelenej plochy sa aspoň čiastočne skvalitní prostredie v okolí bytových domov. Zeleň má príjemne dotvárať dotknutú oblasť pričom zároveň bude slúžiť aj ako protihluková a protiprachová bariéra medzi miestnou komunikáciou Nedbalova ul. a chodníkom pri bytových domoch s párnym číslovaním a tak čiastočne vytvorí aj oddychové prostredie pre peších.“

Z vyššie uvedeného vyplýva, že obavy obyvateľov boli neopodstatnené, pretože mesto Nitra neuvažuje nad odstránením vybudovaného existujúceho porného oplotenia pre budúcu výsadbu zelene pod novými bytovými domami, ktoré sa nachádzajú na Nedbalovej ulici v mestskej časti Klokočina.

„S odpoveďou na petíciu prosím v rámci Vašich možností oboznámiť aj ostatných občanov podpísaných pod petíciou,“ napísala záverom Keselyová občanom, ktorí podali petíciu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X