Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skultetyho.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.com
9. decembra 2016 Správy NitraSťažnosti od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia Klokočiny spísali petíciu kvôli parkovacím miestam, časť z nich sa môže tešiť

Obyvatelia bytového domu na Škultétyho ulici č. 32-42 v Nitre žiadali petíciou vybudovanie parkovacích miest pri bytovom dome v okolí trafostanice. Stať sa tak malo podľa plánu, ktorý predložili poslanci VMČ č. 4 na schôdzi vlastníkov bytov v druhej polovici októbra.

Petíciu, ktorú obyvatelia spísali a doručili mestu, prešetril hlavný kontrolór mesta. Podľa výsledku prešetrenia petície a vyžiadaní si stanovísk odborných útvarov radnice sa časť obyvateľov môže tešiť.

„V schválenom rozpočte mesta Nitra je zaradená investičná akcia „Parkovisko Škultétyho 36-42“, ktorú je možné realizovať v súlade s územným plánom mesta Nitra. Navrhované parkovisko v okolí trafostanice nie je v súlade s územným plánom mesta Nitra, nakoľko na predmetnej parcele sa nachádza zeleň vzrastlá, urbánna, ekostabilizujúca. Plocha za bytovým domom na Škultétyho 32 v Nitre je situovaná priamo v centre obytného súboru Klokočina III a okrem zelene je tu možné vybudovať centrálnu oddychovú zónu. Vybudovanie parkoviska by bolo v rozpore s územným plánom mesta Nitry a v kolízii s charakterom odlišných funkcii v území, čo môže mať následne negatívny vplyv,“ uviedla hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová.

Keselyová zároveň dodáva, že útvar hlavného architekta mesta Nitra má vypracovanú urbanisticko – architektonickú štúdiu statickej dopravy obytného súboru Klokočina. Táto štúdia rieši analýzu existujúceho stavu parkovacích miest ako aj stanovenie potrieb parkovacích miest a taktiež návrh možnosti rozšírenia a vytvorenia parkovacích miest aj na teréne v súlade s územným plánom mesta Nitry. „V zmysle tejto štúdie v okolí trafostanice nie sú navrhované parkovacie miesta,“ píše sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície.

„Mesto Nitra si uvedomuje dôležitosť dopravy, ktorá je jedným z faktorov, ktoré podstatným spôsobom ovplyvňujú život v meste. Urbanistické riešenie územia a potreba riešenia dopravy kladie zvýšené nároky na rozvoj statickej dopravy – parkovania, preto neustále hľadá nové možnosti,“ píše Keselyová.

Potešujúcou správou pre obyvateľov tejto lokality je záver oznámenia o výsledku prešetrenia petície, v ňom hlavná kontrolórka uvádza, že Útvar hlavného architekta mesta Nitra ako aj poslanci Výboru mestskej časti č. 4 – Klokočina, hľadajú náhradné riešenie vybudovania parkoviska, ktoré by bolo v dostupnej vzdialenosti predmetného bytového domu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X