Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kanál
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
28. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia Dolných Krškan sa môžu tešiť, dobudujú im kanalizačné odbočenia

V Dolných Krškanoch budú v blízkej dobe dobudované kanalizačné odbočenia, vyplýva to zo zmluvy zverejnenej mestom.

Obyvatelia Dolných Krškán sa dočkajú kanalizácie, ktorú vybuduje spoločnosť Nitrianska investičná. Zmluvu s mestom uzatvorila na základe poverenia primátora Nitry.

Dobudovanie kanalizačných odbočení sa uskutoční v špecifikácii, rozsahu prác a dodávok podľa ponuky zhotoviteľa zo dňa 11. augusta 2016.

Ako zmluva uvádza, s prácami sa má začať do desiatich kalendárnych dní odo dňa prebratia stanoviska, pričom ukončené majú byť do 30. apríla 2017.

„V prípade omeškania objednávateľa so sprístupnením staveniska v dohodnutých termínoch, pokiaľ nebude dohodnuté inak, predlžuje sa automaticky termín ukončenia a odovzdania prác o rovnaký počet dní, ako trvalo omeškanie objednávateľa, práce vzhľadom na poveternostné podmienky, musia byť prevedené v zmysle platných STN,“ dopĺňa zverejnený dokument.

Mesto sa zároveň zaviazalo, že dokončené dielo prevezme aj v skoršom termíne podľa vopred stanovených podmienok.

Cena za dobudovanie kanalizačných odbočení bola stanovená na 325-tisíc eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 65-tisíc eur, sa tak celková suma vyšplhá na 390-tisíc eur.

Ako informoval dokument zverejnený radnicou, v cene sú zahrnuté všetky dodávky, práce, výkony i náklady zhotoviteľa. V rozpočte je zahrnutá aj „cena za vypracovanie alebo obstaranie všetkých dokladov, ktoré má zhotoviteľ odovzdať objednávateľovi spolu s dielom, resp. príslušnou časťou diela.“

Mesto si v zmluve taktiež vyhradilo právo odmietnuť prevzatie diela z dôvodu nedodržania technicko-kvalitatívnych podmienok stanovených zmluvou alebo normou STN.

„Zhotoviteľ zodpovedá za to, že práce vykoná podľa podmienok tejto zmluvy a schválenej projektovej dokumentácie, a že počas záručnej doby bude mať predmet zmluvy všetky vlastnosti uvedené v tejto zmluve, v prípade spracovaná PD aj vlastnosti podľa projektovej dokumentácii,“ uvádza dokument.

Záručná doba na kanalizačné odbočenia bola stanovená na 60 mesiacov a plynúť začína dňom odovzdania a prevzatia diela. „Pre dodávky, materiály a zariadenia s vlastnými záručnými listami je dohodnutá záručná doba v dĺžke vyznačenej v týchto záručných listoch s momentom začatia plynutia uvedeným v záručných listoch. Záručná doba sa nevzťahuje na predmety spotrebného charakteru,“ dopĺňa dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X