Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ul. Kozmonautov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
17. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia Chrenovej neuspeli s petíciou, plánované parkovisko na sídlisku bude

Obyvatelia mestskej časti Chrenová, ktorí bývajú na ulici Kozmonautov, spísali petíciu. Požadovali v nej, aby mesto na tejto ulici nevybudovalo parkovisko. Petícia však nebola úspešná.

Petícia bola doručená Útvaru hlavného kontrolóra mesta Nitra, spísali ju obyvatelia bývajúci na ulici Kozmonautov č. 10, 12 a 14. Požadovali v nej nevybudovať plánované parkovisko a uviedli viacero dôvodov, pre ktoré s parkoviskom nesúhlasia. „Ako dôvod občania uvádzajú narušenie kvality života v tejto lokalite, znehodnotenie prírodného rázu časti krajiny, zníženie bezpečnosti chodcov, využívanie parkoviska návštevníkmi Centra voľného času DOMINO, jazykovej školy a ďalšími,“ píše sa v petícii, ktorú podpísalo celkom 23 občanov.

Výsledok prešetrenia petícia však obyvateľov nepotešil. „Odbor investičnej výstavby a rozvoja MsÚ v Nitre zaradil vypracovanie projektovej dokumentácie „Parkovisko v priestore ul. Kozmonautov č. 7 – 10“ do návrhu rozpočtu mesta na rok 2015 na základe požiadavky Výboru mestskej časti č. 7,“ uvádza sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície. VMČ č. 7 schválil zaradenie akcie do rozpočtu mestu, dôvodom boli opakované požiadavky občanov bývajúcich v tejto lokalite, ktorí uvedenú požiadavku zdôvodňovali nedostatkom parkovacích miest.

Na parkovisko, proti ktorému časť obyvateľov protestovala, sa podarilo finančné prostriedky na spracovanie projektovej dokumentácie v rozpočte mesta schváliť. Navyše bol spracovateľ projektovej dokumentácie vybraný verejnou súťažou a tomu bola objednávka zadaná. „Projektová dokumentácia bola spracovaná v súlade s platnými technickými normami, pri zohľadnení bezpečnosti chodcov a predstavuje optimálne riešenie,“ píše sa v oznámení.

V tomto čase je vydávané stavebné povolenie, súčasťou parkoviska má byť aj novovybudované verejné osvetlenie. Nakoľko boli na akciu už vynaložené finančné prostriedky, v prípade zastavenia realizácie by prišlo k nehospodárnemu a neefektívnemu použitiu finančných prostriedkov z rozpočtu mesta.

„Pri investičných zámeroch mesto zohľadňuje potreby a požiadavky čo najväčšieho počtu svojich obyvateľov tak, aby realizácia investičných akcií týkajúcich sa napr. aj budovania nových alebo rozširovania už vybudovaných parkovísk, bola v súlade so schválenou koncepciou statickej dopravy v rámci mesta Nitra,“ uvádza Darina Keselyová, hlavný kontrolór mesta Nitra. Obyvatelia, ktorí sú nespokojní s výstavbou parkoviska, sa tak musia s jeho vybudovaním zmieriť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X