Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitný most
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
27. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia chceli podjazd pod Univerzitným mostom v Nitre, takýto je výsledok ich petície

Niekoľko obyvateľov Nitry žiadalo petíciou realizáciu podjadzu na ceste pod Univerzitným mostom v Nitre. Svoju požiadavku zdôvodňovali tým, že podjazd umožní bezkolízne prekonanie cesty I/64 a tým zvýši bezpečnosť chodcov a cyklistov, uvádza to oznámenie o výsledku prešetrenia petície.

Podľa obyvateľov by sa zároveň zvýšila priepustnosť cestnej svetelnej signalizácie na križovatke cesty I/64 a MK Československej armády a Wilsonovho nábrežia. Vytvorila by sa aj bezpečnejšia alternatíva k priechodom pre chodcov a zabezpečilo by sa plynulé a bezpečné spojenie cyklotrás, ktoré spájajú mestské časti Chrenová, Staré mesto a Krškany.

„Na uskutočnenie zámeru realizovať cyklistickú dopravu v meste Nitra ako ucelenú sieť cyklochodníkov sa mesto Nitra bude uchádzať o finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu, prioritná os č. 1, špecifický cieľ 1.2.2 Podpora nemotorovej dopravy. Odbory mestského úradu v Nitre intenzívne pracujú na splnení termínu výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok pre desať pripravovaných cyklotrás,“ uviedla hlavná kontrolórka mesta Darina Keselyová.

Zároveň dodáva, že predmetný priechod pre chodcov na ceste I/64, ktorým prechádzajú aj cyklisti je súčasťou už jestvujúcej cyklotrasy. „K nej relevantná je pripravovaná etapa v dotyku so Štúrovou ulicou pod názvom Cyklotrasa Autobusová stanica – Štúrova ulica. Touto etapou v sieti cyklotrás sa prepojí cyklotrasa Klokočina – Dolnočermánska – Borina – Autobusová stanica s jestvujúcou cyklotrasou Štúrova ul. – nábrežná cyklostrasa. Napojenie na túto trasu bude vykonané pri vjazde na parkovisko SPU na ulici Čsl. armády,“ informuje hlavná kontrolórka mesta Nitra.

Nakoľko je ukončená projektová príprava a prebiehajú procesy stavebné konania, s úpravami alebo zmenami týkajúcimi sa už existujúcich cyklotrás sa neuvažuje. „Koncepcia cyklistickej dopravy v meste Nitra neuvažuje s vybudovaním podjazdu pod Univerzitným mostom. Koncepcia cyklistickej dopravy vychádza zo schváleného Územného plánu mesta Nitry – centrálnej mestskej zóny, ktorý výhľadovo rieši ukľudnenie dopravy v centre mesta,“ píše v oznámení Keselyová.

Hlavná kontrolórka však dodáva: „Nakoľko most na ceste I/64 č. 06419 nie je vo vlastníctve a správe mesta, bol oslovený správca mostného objektu t.j. Slovenská správa ciest Bratislava a správca toku t.j. Slovenský vodohospodársky podnik, š.p. o vyjadrenie, či výstavba podjazdu je technicky možná.“ Ako ďalej uviedla, o stanovisku týchto inštitúcií bude obyvateľov informovať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X