Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kamióny, nákladné autá
ilustračné: SITA
7. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Čermáňa opakovanie žiadajú o vylúčenie nákladnej dopravy, spísali petíciu

Obyvatelia mestskej časti Čermáň žiadajú mesto Nitra opätovne o vylúčenie nákladnej dopravy. Hlavná kontrolórka Nitry ich petíciu prešetrila a oznamuje im nasledovné.

Ako sa píše v oznámení o výsledku prešetrenia petície, ktorá bola zverejnená na webovej stránke mesta Nitra, v centrálnej evidencii petícii bola dňa 16. mája tohto roka zaevidovaná petícia, pod ktorú sa podpísalo 135 obyvateľov. Petičné hárky konkrétne podpísali obyvatelia ulíc Južná, Bottova, Čulenova a im priľahlých ulíc v časti Nitra-Čermáň.

Podľa informácií z oznámenia prešetrenia petície žiadajú obyvatelia opakovane o vylúčenie nákladnej dopravy z ulíc Južná, Bottova a Čulenova. Taktiež žiadajú osadenie dopravného značenia na miestnych komunikáciách pre motorové vozidlá, ktoré majú nad 10 metrov dĺžky. Dôvodom ich žiadosti je to, že ide o územie zastavanej obytnej oblasti na účely čoho sú prispôsobené aj miestne komunikácie.

Hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová po vyžiadaní si stanoviska odborného útvaru Mestského úradu v Nitre a po prešetrení petície oznámila obyvateľom nasledovné.

„Mesto Nitra, ako príslušný cestný orgán, podľa § 3 ods. 2 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znení neskorších zmien a doplnkov, po súhlasnom stanovisku Krajského riaditeľstva PZ v Nitre a v zmysle § 3 ods. 7 citovaného zákona určilo použitie a umiestnenie trvalého dopravného značenia pre zákaz vjazdu motorových vozidiel alebo súprav vozidiel, ktorých dĺžka presahuje hranicu 10m (DZ „B20“) na komunikácii ulíc Južná, Bottova, Železničiarska, ktoré bolo osadené koncom mája 2018,“ uvádza Keselyová.

Obyvateľom kontrolórka ďalej oznamuje, že týmto považuje ich petíciu za vybavenú. Zároveň dodáva, že s odpoveďou na petíciu majú v rámci možností oboznámiť aj ostatných občanov, ktorí sú pod ňou podpísaní. „Zároveň oznamujem, že výsledok vybavenia petície je zverejnený v súlade so zákonom č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení zmien, § 5 ods. (7) na webovom sídle Mesta Nitry – www.nitra.sk,“ uzatvára Keselyová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X