Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Domy na Misionárskej
Foto: © Lucia Bihuncová
18. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obytné domy na Misionárskej ulici chcelo mesto dražiť, možno však opäť vypíše obchodnú verejnú súťaž

Obytné domy na Misionárskej ulici v Nitre sa mesto snaží predať už dlhšiu dobu. O nehnuteľnosti, ktoré sú v dezolátnom stave, však nikto nejaví záujem. 

Obytné domy patria ku kultúrnym pamiatkami, kedysi slúžili ako domy opatrovateľskej služby. Momentálne sú v dezolátnom stave a keďže pri rekonštrukcii podliehajú pripomienkam pamiatkového úradu, nikto o ne nejaví záujem.

Mesto sa tri zo siedmich domov snažilo predať prostredníctvom obchodnej verejnej súťaže, tá však nebola úspešná, a preto poslanci rozhodli, že o predaj sa pokúsia prostredníctvom dražby. Teraz však dochádza k zmene a na štvrtkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre bude poslancom predložený nový návrh.

Mesto chce tri obytné domy predať opäť formou obchodnej verejnej súťaže, v ktorej si určí podmienky a hodnotu nehnuteľností s podmienkou úspešného vyhodnotenia OVS v termíne do 31. januára 2018. Ďalší bod v predloženom materiály dodáva „ďalej formou dobrovoľnej dražby, pokiaľ obchodná verejná súťaž nebude úspešná alebo bude zrušená ku dňu 31. 1. 2018.“

Odpredaj obytných domov formou dražby bol schválený na MsZ v Nitre dňa 18. mája 2017, pričom každý obytný dom s pozemkom sa mal dražiť samostatne. Mesto na základe toho uložilo prednostovi Mestského úradu v Nitre zabezpečenie a realizovanie dobrovoľnej dražby v termíne do 30. augusta tohto roka. Pri kontrole plnenia uznesenia bol však termín na vyhlásenie a realizovanie dobrovoľnej dražby zmenení do 31. januára nasledujúceho roka.

„Mesto Nitra uskutočnilo výber dražobnej spoločnosti na odpredaj predmetného nehnuteľného majetku mesta v zmysle zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. S víťazom súťaže zatiaľ nie je uzatvorená Zmluva o vykonaní dražby a to z dôvodu, že zmluva, ktorá bola predložená pri súťaži, obsahuje náležitosti a podmienky, ktoré nie sú zo strany mesta výhodné a akceptovateľné. Na konečnom znení zmluvy sa pracuje. Z uvedeného dôvodu nebola doposiaľ dobrovoľná dražba realizovaná,“ vysvetľuje dokument, ktorý predložia mestským poslancom.

Ako ďalej dokument dopĺňa, z tohto dôvodu mesto odporúča opakovane realizovať obchodnú verejnú súťaž, pri ktorej si radnica môže stanoviť podmienky predaja a minimálnu kúpnu cenu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X