Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Domy na Misionárskej
Foto: © Lucia Bihuncová
18. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obytné domy na Misionárskej ulici chcelo mesto dražiť, možno však opäť vypíše obchodnú verejnú súťaž

Obytné domy na Misionárskej ulici v Nitre sa mesto snaží predať už dlhšiu dobu. O nehnuteľnosti, ktoré sú v dezolátnom stave, však nikto nejaví záujem. 

Obytné domy patria ku kultúrnym pamiatkami, kedysi slúžili ako domy opatrovateľskej služby. Momentálne sú v dezolátnom stave a keďže pri rekonštrukcii podliehajú pripomienkam pamiatkového úradu, nikto o ne nejaví záujem.

Mesto sa tri zo siedmich domov snažilo predať prostredníctvom obchodnej verejnej súťaže, tá však nebola úspešná, a preto poslanci rozhodli, že o predaj sa pokúsia prostredníctvom dražby. Teraz však dochádza k zmene a na štvrtkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre bude poslancom predložený nový návrh.

Mesto chce tri obytné domy predať opäť formou obchodnej verejnej súťaže, v ktorej si určí podmienky a hodnotu nehnuteľností s podmienkou úspešného vyhodnotenia OVS v termíne do 31. januára 2018. Ďalší bod v predloženom materiály dodáva „ďalej formou dobrovoľnej dražby, pokiaľ obchodná verejná súťaž nebude úspešná alebo bude zrušená ku dňu 31. 1. 2018.“

Odpredaj obytných domov formou dražby bol schválený na MsZ v Nitre dňa 18. mája 2017, pričom každý obytný dom s pozemkom sa mal dražiť samostatne. Mesto na základe toho uložilo prednostovi Mestského úradu v Nitre zabezpečenie a realizovanie dobrovoľnej dražby v termíne do 30. augusta tohto roka. Pri kontrole plnenia uznesenia bol však termín na vyhlásenie a realizovanie dobrovoľnej dražby zmenení do 31. januára nasledujúceho roka.

„Mesto Nitra uskutočnilo výber dražobnej spoločnosti na odpredaj predmetného nehnuteľného majetku mesta v zmysle zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. S víťazom súťaže zatiaľ nie je uzatvorená Zmluva o vykonaní dražby a to z dôvodu, že zmluva, ktorá bola predložená pri súťaži, obsahuje náležitosti a podmienky, ktoré nie sú zo strany mesta výhodné a akceptovateľné. Na konečnom znení zmluvy sa pracuje. Z uvedeného dôvodu nebola doposiaľ dobrovoľná dražba realizovaná,“ vysvetľuje dokument, ktorý predložia mestským poslancom.

Ako ďalej dokument dopĺňa, z tohto dôvodu mesto odporúča opakovane realizovať obchodnú verejnú súťaž, pri ktorej si radnica môže stanoviť podmienky predaja a minimálnu kúpnu cenu.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X