Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica chirugia urgentny prijem2.jpeg
Foto: ilustračné, NitraDen.sk, franofoto
22. septembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk

Obvinený ortopéd opäť ordinuje, po dovolenke znovu nastúpil do práce

Ortopéda Jozefa P. prichytili pred dvomi týždňami priamo pri preberaní úplatku. Následne na to si doktor zobral dovolenku, teraz opäť začal ordinovať. Ostatným pracovníkom nemocnice sa to však nepáči. Uviedla to Televízia Markíza.

„Viacerí ostatní zamestnanci, a to nielen lekári, ale aj zdravotné sestry a ostatný zdravotný personál je pobúrený tým, že pán doktor prišiel do práce ako keby sa nič nestalo,“ vyjadrila sa lekárka v nemocnici pre televíziu.

Podľa všetkého je kvôli tomu v nemocnici dusná atmosféra. „Fakultná nemocnica Nitra rešpektuje prezumpciu neviny a kým nie je ukončené trestné stíhanie daného lekára, bude aj naďalej pracovať na traumatologicko-ortopedickej klinike v našej nemocnici,“ povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice Nitre pre medicínu Marián Bakoš.

Ortopéd pracuje v nemocnici na plný úväzok a mal by v práci zostať až do právoplatného rozhodnutia súdu. Doktor o veci nechce komunikovať. „Pán doktor nemá záujem, nechce sa k ničomu vyjadrovať momentálne,“ prezradila zdravotná sestra.

Rovnaký názor ako personál nemocnice však nemajú pacienti. Tí sa z návratu doktora tešia. „Je to dobrý doktor, takže má už za sebou niečo, tak si myslím, že by mal ostať na svojej profesii. Čo sa stalo, to už on musí vedieť sám.“   „Ja si myslím, že by mal ostať na svojom mieste, je to predsa len odborník a tých potrebujeme,“ uviedli pacienti.

„Treba počkať, čo vyriekne súd, či je vinný alebo nie je vinný. Ak je vinný, tak v tom ich Etickom kódexe sa píše, že lekár má byť vzorom nielen profesionálneho, ale aj etického prístupu a pre zdravie spoločnosti to je dôležité,“ vyjadril sa Adrián Michalík z Katedry etiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X