Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žilina - Nitra
ilustračné: Zľava: Kristián Vallo z MŠK Žilina, MacDonald Ngwa Niba z FC Nitra a Samuel Mráz z MŠK Žilina. Foto: SITA
16. novembra 2018 Šport NitraFutbal od NitraDeň.skSITA Diskusia()

Obranca futbalového klubu FC Nitra Niba dostal dištanc na štyri týždne pre úmyselné udretie súpera do tváre

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu trestala.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potrestala kamerunského hráča FC Nitra Macdonalda Ngwu Nibu, vylúčeného za hrubé nešportové správanie sa – úmyselné udretie súpera do tváre v prerušenej hre a odkopnutie fľašky s vodou na hraciu plochu v domácom zápase 15. kola najvyššej slovenskej súťaže proti Slovanu Bratislava – nepodmienečným pozastavením výkonu športu na 4 týždne od 12. novembra 2018. Po dvoch „žltých“ napomenutiach a následnej červenej karte dostali jednozápasový dištanc traja hráči z Fortuna ligy – Jani Urdinov (Ružomberok) od 11. 11., Tomáš Kóňa (Nitra) a Andraž Šporar (Slovan Bratislava) – obaja od 12. novembra 2018. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v aktuálnej úradnej správe.

DK SFZ zobrala na vedomie stanovisko ŠKF iClinic Sereď a za porušenie článku 10/e, f a čl. 24/c Rozpisu republikových súťaží riadených Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) a Úniou ligových klubov (ÚLK) pre súťažný ročník 2018/2019 v stretnutiach 12. kola Fortuna ligy s MFK Ružomberok a 14. kola FL s AS Trenčín uložila klubu disciplinárnu sankciu – finančnú pokutu 1500 eur. Za porušenie článkov 10/e, f Rozpisu republikových súťaží riadených SFZ a ÚLK pre súťažný ročník 2018/2019 v domácom dueli 14. kola Fortuna ligy s AS Trenčín dostal tréner Serede Karel Stromšík pokutu 500 eur a asistent trénera Peter Lérant zaplatí tiež 500 eur. Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, záznamu o činnosti náhradného rozhodcu uložila disciplinárna komisia SFZ druholigovému klubu FC Petržalka pokutu 500 eur za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky a obliatie asistenta rozhodcu pivom) počas domáceho stretnutia 16. kola II. ligy s Lokomotívou Košice.

Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie začala DK SFZ disciplinárne konanie voči FC Nitra a žiada klub o písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (vulgárne pokriky) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie prinesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia 15. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. Zároveň žiada o stanovisko vo veci fyzického napadnutia diváka skupinou fanúšikov hostí po stretnutí v areáli štadióna, poškodenia majetku štadióna a identifikáciu osôb, a to do 20. novembra 2018.

DK SFZ začala disciplinárne konanie voči ŠK Slovan Bratislava a žiada klub o písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, poškodenie zariadenia štadióna, vhodenie plastových pohárov na hraciu plochu, zasiahnutie hráča domácich číslo 10 Andreja Fábryho plastovým pohárom s pivom do oblasti tváre a fyzické napadnutie diváka v areáli štadióna) počas spomenutého stretnutia 15. kola Fortuna ligy v Nitre s domácim FC, tiež do 20. 11. 2018. „Disciplinárka“ zároveň žiada Slovan aj o presnú identifikáciu diváka hostí ako aj o poskytnutie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X