Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Retic.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.retic.sk
21. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V obci neďaleko Nitry rozšíria závod, vytvoria tým niekoľko nových pracovných miest

V katastrálnom území obce Zbehy chce firma RETIC rozšíriť svoj výrobný závod aj areál. Novostavba bude nadväzovať na už existujúcu prevádzku.

Firma chce investovať aj do technológií: „Technologické investície pozostávajú z technológií pre výrobu gabionov a pre rozbehnutie respektíve rozšírenie zámočníckej a zváračskej výroby. Uvedenými investíciami sa zvýši ročná kapacita prevádzky navrhovateľa v Zbehoch zo súčasných 11.135 ton na 14.115 ton hotových výrobkov,“ uviedol investor v zámere, ktorý bol predložený MŽP SR na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Po dostavbe bude celková zastavaná plocha predstavovať 7.400 metrov štvorcových. S výstavbou chce investor začať v prvom kvartáli roku 2017, ukončenie je naplánované na tretí kvartál 2017 a predpokladaný začiatok prevádzky na štvrtý kvartál uvedeného roka.

„Spoločnosť RETIC, s.r.o. vznikla v roku 1992 a po vyše 24-ročnom pôsobení patrí k známym a uznávaným spoločnostiam v oblasti spracovania drôtu do pletív, plotov, kovových tkanín a klincov. Prevádzka navrhovateľa v Zbehoch produkuje 11.135 ton hotových výrobkov ročne a v súčasnosti zamestnáva 78 pracovníkov (z toho je 44 pracovníkov priamo vo výrobe),“ píše sa v zámere.

Po dokončení rozšírenia plánuje investor vytvoriť 15 nových pracovných miest. Ako ďalej uvádza, je tu predpoklad aj na zvýšenie sekundárnej zamestnanosti v oblasti subdodávok, služieb a špedície. „Realizáciou navrhovaného zámeru dôjde k zmysluplnému využitiu územia predurčenému k výrobnému využitiu. Navrhované riešenie zodpovedá súčasným technickým možnostiam a vyhovuje kritériám pre moderné prevádzky,“ informuje spoločnosť.

Predpokladané celkové náklady na uvedenú investíciu odhadla firma na 2.095.000 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X