Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko wilsonovo nabrezie 3.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
15. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od © NitraDen.sk Diskusia()

Občania protestovali, zámena pozemkov a výstavba na Wilsonovom nábreží nebude

Nitrianski mestskí poslanci vo štvrtok opäť hlasovali o zámene pozemkov na Podzámskej ulici vo vlastníctve Miroslava Kepáka a jeho manželky a pozemku na Wilsonovom nábreží, ktorý je vo vlastníctve Mesta Nitra. Tento bod bol z programu novembrového zastupiteľstva preložený na 14. december.

Návrh na zámenu, ktorý predložil primátor Dvonč, vyvolal vlnu kritiky občanov nielen Wilsonovho nábrežia, ale aj Nitranov z iných mestských častí. Protesty sa objavili v médiách aj na sociálnych sieťach. Obyvatelia nesúhlasili s tým, aby vyrástla polyfunkčná budova na Wilsonovom nábreží pri rieke, kde sa v súčasnosti nachádza verejné parkovisko a zelená parková zóna, ktorú využívajú ľudia na relax aj šport.

Návrh zaktivizoval aj dobrovoľníkov z komunitného centra Hidepark a občianskej iniciatívy Rozbicyklujme Nitru, ktorí úspešne zorganizovali petíciu proti zastavaniu Wilsonovho nábrežia a vystúpili aj v rámci diskusie na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve. Najvážnejším argumentom občanov bola skutočnosť, že mesto by si malo vážiť a zachovať zelené zóny v centre mesta, ktoré slúžia všetkým občanom. O návrhu hlasovalo 25 poslancov jednoznačne – poslanci neschválili zámer zámeny na Wilsonovom nábreží.

Táto téma ukázala, že ľuďom nie je ľahostajná budúcnosť mesta, v ktorom žijú a pracujú a dokážu sa spojiť a zmobilizovať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X