Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Parkovisko wilsonovo nabrezie 3.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
15. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od © NitraDen.sk Diskusia()

Občania protestovali, zámena pozemkov a výstavba na Wilsonovom nábreží nebude

Nitrianski mestskí poslanci vo štvrtok opäť hlasovali o zámene pozemkov na Podzámskej ulici vo vlastníctve Miroslava Kepáka a jeho manželky a pozemku na Wilsonovom nábreží, ktorý je vo vlastníctve Mesta Nitra. Tento bod bol z programu novembrového zastupiteľstva preložený na 14. december.

Návrh na zámenu, ktorý predložil primátor Dvonč, vyvolal vlnu kritiky občanov nielen Wilsonovho nábrežia, ale aj Nitranov z iných mestských častí. Protesty sa objavili v médiách aj na sociálnych sieťach. Obyvatelia nesúhlasili s tým, aby vyrástla polyfunkčná budova na Wilsonovom nábreží pri rieke, kde sa v súčasnosti nachádza verejné parkovisko a zelená parková zóna, ktorú využívajú ľudia na relax aj šport.

Návrh zaktivizoval aj dobrovoľníkov z komunitného centra Hidepark a občianskej iniciatívy Rozbicyklujme Nitru, ktorí úspešne zorganizovali petíciu proti zastavaniu Wilsonovho nábrežia a vystúpili aj v rámci diskusie na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve. Najvážnejším argumentom občanov bola skutočnosť, že mesto by si malo vážiť a zachovať zelené zóny v centre mesta, ktoré slúžia všetkým občanom. O návrhu hlasovalo 25 poslancov jednoznačne – poslanci neschválili zámer zámeny na Wilsonovom nábreží.

Táto téma ukázala, že ľuďom nie je ľahostajná budúcnosť mesta, v ktorom žijú a pracujú a dokážu sa spojiť a zmobilizovať.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X