Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Eurobankovky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Eurobankovky v hodnote 10, 20 a 50 Eur. Bratislava, 13. november 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
21. novembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračná: SITA

O rozpočte mesta Nitra rozhodli končiaci poslanci

 Mestské zastupiteľstvo v Nitre vo štvrtok ešte v starom zložení prijalo návrh rozpočtu na rok 2015.

„Rozpočet je vyrovnaný, príjmy aj výdavky sú na úrovni približne 47 miliónov eur,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč. Vyzdvihol, že Nitra je jedným z prvých miest, ktoré už majú prijatý návrh rozpočtu.

Rozpočet nezahŕňa žiadne nové investície. Dvonč chce jeho schválenie ponechať na nové zloženie zastupiteľstva. „V rozpočte sú pokryté nevyhnutné výdavky, ktoré potrebujeme na činnosť mesta a organizácií,“ povedal o rozpočte primátor. „Tento rozpočet je určitým východiskom, vďaka ktorému nejdeme do provizória. Musím poďakovať poslancom za pochopenie a za to, že dnes rokovali o tomto materiáli.“

To, že o rozpočte rokovali končiaci poslanci, považuje Dvonč za bežnú prax. „Oni majú stále mandát. Musím však priznať, že sme zdnešného rokovania vyradili veci, ktoré možno prekračovali rámec tohto zastupiteľstva. Bol to napríklad materiál odostavbe letného kúpaliska na akvapark. Rokovať o ňom budeme pravdepodobne vdecembri,“ povedal Dvonč. Poslanci tiež odložili rokovanie o bodoch, ktoré zahŕňali nakladanie s mestským majetkom. „Nerokovalo sa ani otakých veciach, pri ktorých by sme mohli zaviazať budúce zastupiteľstvo k rozhodnutiam, ktoré možno nebude ochotné prijať vtakej miere, ako by to spravili súčasní poslanci,“ uviedol Dvonč.

Ustanovujúce zasadnutie mestského parlamentu plánuje Dvonč na deviateho decembra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X