Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
jaguar, land rover
SITA/AP
21. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

O prácu v novej automobilke Jaguar Land Rover sa uchádza viac ako 36-tisíc ľudí

Registračný dotazník na webovej stránke www.itsp.sk vyplnilo 36 500 ľudí. O prácu v automobilke, ktorá v prvej etape zamestná tritisíc ľudí, je tak nadpriemerný záujem. Ďalších približne 15-tisíc miest by malo vzniknúť nepriamo v ďalších firmách, ktoré budú na ňu napojené.

V internetovom dotazníku ktorý pripravilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR), si môžu záujemcovia vybrať z viacerých špecializácií – ekonomika, financie a účtovníctvo, informačné technológie, právo, styk s verejnosťou, vývoj produktov/strojárstvo, marketing, výroba, obchod, ľudské zdroje, manažment a iné.

Nábor budúcich zamestnancov si bude organizovať investor. Ponúka nadštandardné platy 1 225 eur v hrubom, po roku 2019 majú stúpnuť na takmer 1 300 eur. Závod začne stavať tento rok, prvé auto chce vyprodukovať v roku 2018. V prvej fáze bude vyrábať 150-tisíc áut ročne, v druhej fáze sa má ich počet zvýšiť na 300-tisíc.

Miera evidovanej nezamestnanosti dosiahla v okrese Nitra v marci 6,67 percenta. V Nitrianskom kraji bola na úrovni 8,95 percenta, čo je menej ako celoslovenská nezamestnanosť, ktorá dosiahla 9,89 percenta. „Nezamestnanosť v Nitrianskom kraji od začiatku roka 2015 každý mesiac klesá. Miera evidovanej nezamestnanosti bola vjanuári 2015 na úrovni 11,46 percenta, na konci marca 2016 klesla na 8,95 percenta,“ uviedla riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVR Jana Lukáčová.

V nitrianskom priemyselnom parku je súčasnosti na ploche vyše 140 hektárov etablovaných 20 firiem, ktoré zamestnávajú zhruba 3 600 ľudí. Záujem o park po ohlásení príchodu automobilky Jaguar Land Rover stúpol. Spoločnosť Nitra Invest v súčasnosti rokuje so 16 potenciálnymi investormi. Každý z nich deklaruje, že by zamestnal od 100 do 400 ľudí. Dopytovaná plocha je okolo 35 hektárov, informoval konateľ Nitra Invest Ondrej Ščurka ml.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X