Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EVIRO: Jarné èistenie Zobora
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné
29. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

O niekoľko dní začne jarné upratovanie, pozrite si harmonogram

Ani tento rok neminie obyvateľov Nitry jarné upratovanie. Prinášame vám harmonogram a rozpis umiestnenia jednotlivých kontajnerov.

Jarné upratovanie 2016

Kontajner bude na stanovište dovezený o 12:00 hod. a pracovníci ho odvezú o 20:00 hod. Podľa potreby bude počas dňa niekoľkokrát odvezený. Ani občania, ktorí nestihnú vyniesť odpad v deň zberu v ich najbližšom stanovišti, nemusia zúfať. Môžu tak urobiť počas týždňa vo svojom VMČ.

Do veľkoobjemových kontajnerov patrí hlavne veľkorozmerný komunálny odpad, akým sú napríklad rozobraté skrine, stoly, WC misy a podobne. Mesto upozorňuje, že do kontajnerov nepatrí organický odpad (konáre, drevo, lístie atď.) a ani elektronické zariadenia (televízory, chladničky atď.). Z inštrukcií pre obyvateľov, ktoré boli zverejnené na webovej stránke mesta, vyplýva, že pred uložením do kontajneru je potrebné, aby boli rozmerovo veľké odpady rozobraté.

Väčšie množstvá komunálneho odpadu môžu po predložení občianskeho preukazu uložiť obyvatelia Nitry bezplatne na zberných dvoroch, ktorých zoznam uvádzame nižšie. Podmienkou je, aby mal občan trvalé bydlisko v Nitre alebo doklad o zaplatení poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Mesto ďalej upozorňuje, že stavebnú suť možno v zmysle platnej legislatívy uložiť na zberných dvoroch za poplatok 0,05 eur za 1 kg.

Jarné upratovanie 2016 Jarné upratovanie 2016

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X