Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica s poliklinikou ´ilina. ´ilina, 7. december 2012. Foto: SITA/Milo Fabian
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: SITA/Milo Fabian
11. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Novým riaditeľom nemocnice v Zlatých Moravciach je právnik Martin Cimrák

Cimrák kandidoval v komunálnych voľbách v roku 2010 do nitrianskeho mestského zastupiteľstva za Stranu patriotov

NITRA 11. septembra – Novým riaditeľom Mestskej nemocnice Rudolfa Korca v Zlatých Moravciach je právnik Martin Cimrák. Primátor Peter Lednár ho do funkcie vymenuje vo štvrtok. Cimrák doteraz pôsobil ako právny poradca nemocnice. „Úlohou nového riaditeľa bude prednostne riešenie záväzkov voči Sociálnej poisťovni ako aj riadne dokončenie auditu mestskej nemocnice,“ informuje mesto na svojom portáli. Podľa internetovej stránky Sociálnej poisťovne dlh nemocnice voči poisťovni dosiahol 359 207,95 eura.

Cimrák vo funkcii nahradí Michala Grujbára, ktorému sa poverenie na výkon funkcie riaditeľa končí dnešným dňom a primátor mu ho nepredĺžil. Zdôvodnil to tým, že Grujbár stratil jeho dôveru. Na čele nemocnice stál dva roky. „Podľa môjho názoru v súčasnosti najmä zo zdravotných dôvodov manažérsky nezvládal funkciu riaditeľa nemocnice, hlavne keď vznikla potreba uhrádzať vyššie odvody do Sociálnej poisťovne pre zvýšenie platov zamestnancov v zdravotníctve,“ napísal Lednár v stanovisku, ktoré zaslal agentúre SITA.

Cimrák kandidoval v komunálnych voľbách v roku 2010 do nitrianskeho mestského zastupiteľstva za Stranu patriotov. S touto stranou boli spätí aj ďalší dvaja Lednárovi nominanti – Grujbár a tiež bývalý prednosta Mestského úradu v Zlatých Moravciach Ľubomír Martinka. Grujbár bol členom prípravného výboru strany a Martinka rovnako ako Cimrák neúspešne kandidoval za Stranu patriotov do nitrianskeho zastupiteľstva. Cimrák sa v roku 2008 v médiách zviditeľnil tým, že ako študent šiesteho ročníka Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici zažaloval univerzitu za to, že podľa neho žiadala od študentov školné v rozpore so zákonom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X