Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Turistický vláèik má za sebou prvú jazdu v uliciach Nitry. vláèik dlhý 17,5 metra, široký dva metre a vážiaci 8,5 tony bude stᝠna Svätoplukovom námestí, odkiaľ bude každú hodinu vyráža na prehliadky mesta. Má 44 miest na sedenie a premáva bude za každého poèasia. Nitra, 31. marca 2006. Foto: SITA/Mária Pietová
ilustračné: SITA
15. mája 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Nový turistický vláčik začne premávať 1. júna, deti odvezie zadarmo

Nový turistický vláčik začne v Nitre premávať na Deň detí 1. júna. V tento deň budú mať všetky deti do 14 rokov jazdu zdarma. Vláčik bude prevádzkovať dopravný podnik Arriva Nitra v rámci mestskej hromadnej dopravy.

Základné cestovné stanovili mestskí poslanci na dve eurá. Deti od šesť do 15 rokov, dôchodcovia po dovŕšení 65 rokov a ťažko zdravotne postihnutí zaplatia euro, deti do šesť rokov sa odvezú zadarmo. „Turistický vláčik bude mať dva vozne s celkovou kapacitou 40 osôb. Jeden z vagónov má bezbariérový prístup – je tu bezbariérová rampa pre imobilných alebo kočíky,” informovala nitrianska radnica. Vláčik značky Toyota Hilux bude v ďalších rokoch premávať vždy sezónne od mája do októbra. Od júna do septembra bude jazdiť od 10. do 18. hodiny, v mesiacoch apríl, máj a október od 13. do 17. hodiny. V ostatných časoch sa bude môcť využívať na objednávky pre skupiny.

Až na hrad

Trasa povedie cez Svätoplukovo námestie, pešiu zónu, Palárikovu ulicu, Hodálovu ulicu, Parkové nábrežie, Mestský park Sihoť, Župné námestie, Nitriansky hrad, Župné námestie, Farskú ulicu, Kupeckú ulicu a naspäť na Svätoplukovo námestie. Na hrade bude mať vláčik 20-minútovú prestávku. Kto sa bude chcieť zdržať dlhšie, môže so svojím lístkom nastúpiť na nasledujúci spoj.

Starý turistický vláčik, ktorý využívali Nitrania a návštevníci mesta s prestávkou od roku 2006, už po meste jazdiť nebude. Jeho prevádzkovateľovi vypršala zmluva v roku 2017 a radnica mu ju predĺžiť neplánuje. Zdôvodnila to nedostatočnou technickou spôsobilosťou vozidla. Hlavnými partnermi Arrivy v rámci projektu turistického vláčika sú mesto Nitra a Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X