Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
jan-odzgan-mesto-nitra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: opvk.fss.muni.cz
4. januára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nový prednosta Mestského úradu v Nitre nastúpi do funkcie 8. januára, vieme výšku jeho platu

Novým prednostom Mestského úradu v Nitre bude Ján Odzgan. Na pozíciu nastúpi 8. januára a vystrieda v nej Igora Kršiaka.

Pán Odzgan je pre nitriansku radnicu významnou posilou. Našim cieľom je do inak odborne zdatného tímu mestského úradu priniesť moderné a progresívne prvky riadenia, typické pre súkromný sektor, v ktorom dlhé roky pôsobil. Celkovú modernizáciu služieb úradu, tak dúfam, bude môcť každý Nitrančan za nejaký čas pocítiť na vlastnej koži,“ hovorí viceprimátorka Michaela Hefková.

Ján Odzgan nastúpil na úrad 5. decembra na pozíciu odborného konzultanta pre strategické riadenie. „Mojou úlohou bolo vytvoriť základné strategické rámce, ktoré nám budú určovať ciele a mantinely k ďalšej práci. Kľúčovým pre nás bude Nitrančan, ktorého spokojnosť musí byť hlavnou prioritou nášho snaženia. Ideálom je, aby si väčšinu vecí vedel obyvateľ mesta vybaviť z domu, či zo svojho smartfónu,“ hovorí nastupujúci prednosta.

Plat prednostu radnice

Prvá čistá odmena za prácu pre Jána Odzgana bude vyplatená v mesiaci január vo výške 2 700 eur. Po nástupe na post prednostu bude dostávať hrubý plat vo výške 2 600 eur, čím začína s mierne nižšou mzdou ako jeho predchodca.

Ján Odzgan má 41 rokov, vzdelanie získal na strednej ekonomickej škole v Bratislave a na jednoodborovej psychológii na Univerzite Karlovej v Prahe. Na začiatku kariéry pracoval v treťom sektore, neskôr ako manažér, konzultant a tréner v spoločnostiach Deloitte, Slovalco, Restartup a pomáhal s transformáciou, inováciami a celkovým manažmentom zmeny mnohým slovenským a českým spoločnostiam. Posledné tri roky pôsobil vo vrcholovom manažmente Poštovej banky.

Cieľom je naučiť mesto komunikovať s obyvateľmi

Radnica má od decembra aj poradcu a odborného konzultanta pre komunikáciu. Je ním vyštudovaný novinár a marketingový špecialista Henrich Varga. „Mojim cieľom je naučiť toto mesto rozprávať sa so svojimi obyvateľmi. To znamená nielen k ľuďom hovoriť, ale ich aj počúvať. Posledné roky tu komunikácia zásadne viazla, čo dlhodobo kritizovali nielen obyvatelia mesta, ale aj mnohí poslanci. Nakoniec, vnímal som to tak aj ja ako Nitrančan. Mojou úlohou je nastaviť novú komunikačnú stratégiu mesta, napraviť jeho pošramotený imidž a ukázať ľuďom, že toto mesto má svojich obyvateľov úprimne rado,“ hovorí Varga.

Henrich Varga vyštudoval žurnalistiku a angličtinu na UKF v Nitre a mediálnu produkciu na University of Bedfordshire v Anglicku. V oblasti médií a marketingu sa pohybuje 15 rokov. Pôsobil ako novinár v Nitre a Prahe, pracoval pre viaceré reklamné agentúry na Slovensku aj v zahraničí, podieľal sa na desiatkach reklamných kampaní pre rôzne domáce aj svetové značky.

Za december bude poradcovi pre komunikáciu vyplatená čistá mzda vo výške 1829 eur, od januára bude zarábať 2385 eur v hrubom. „Som veľmi rada, že máme vo vedení mesta človeka s takýmito cennými skúsenosťami. Kvalitná komunikácia medzi občanmi a mestom je pre súčasné vedenie alfou-omegou,“ uzatvára viceprimátorka Hefková.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X