Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Dôchodcovia
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Dôchodcovia si užívajú teplé poèasie v parku na Raèianskom mýte. Bratislava, 27. máj 2008. Foto: SITA/TomᚠBenedikoviè
16. februára 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Nový domov dôchodcov v Šali by mal byť hotový v novembri tohto roka

Šaľa 16. februára – Výstavba nového domova dôchodcov v Šali by mala byť ukončená v novembri tohto roka. Zariadenie by malo vzniknúť rekonštrukciou existujúcej stavby bývalej materskej školy na Nešporovej ulici s prístavbou pre účely budovania nového zariadenia sociálnych služieb. Materská škola opustila tieto priestory už v roku 2008 a zlúčila sa so Základnou školou Jozefa Murgaša na Hornej ulici. Investičné náklady na výstavbu domova dôchodcov predstavujú podľa projektu 2,4 milióna eur, financie získalo mesto z eurofondov. „Projekt je v súčasnosti najväčším z projektov, ktoré mesto Šaľa v súčasnosti implementuje,“ informovala Eliška Vargová z mestského úradu. Jeho realizáciou by sa mali zlepšiť podmienky pre poskytovanie sociálnych služieb v meste. Kapacita nového zariadenia pre seniorov je 80 lôžok. V súčasnosti mesto prevádzkuje jeden domov dôchodcov s kapacitou 20 klientov.

Výstavbu nového domova dôchodcov sprevádzajú problémy. Termín jeho ukončenia sa už niekoľkokrát posúval. Už v roku 2011 schválili poslanci zmluvy s vysúťaženým dodávateľom stavby a interiérového vybavenia. V tom čase odhadol viceprimátor Jozef Mečiar termín ukončenia výstavby na druhú polovicu roka 2013, postupne sa však posúval na koniec roka. Dôvodom mali byť práce, s ktorými sa v projektovej dokumentácii neuvažovalo, a ktoré brzdili výstavbu. „Počas rekonštrukcie vyskočili niektoré veci, s ktorými projekt nepočítal. Znamenali prácu navyše, ktorá nebola započítaná v nákladoch, no my ju zaplatiť musíme,“ skonštatoval v tom čase viceprimátor. V objekte by mali byť okrem ubytovacej časti aj kuchyňa s jedálňou, spoločenská miestnosť, rehabilitačný pavilón, ošetrovňa, práčovňa, sušiareň, prevádzkové zázemie a skladové priestory.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X