Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
UKF
NitraDen.sk
5. januára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Novinka na UKF: Nový študijný program skĺbi médiá a náboženstvo

Katedra náboženských štúdií na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre prešla komplexnou akreditáciou. Od budúceho akademického roka ponúkne okrem bakalárskeho a magisterského štúdia náboženskej výchovy nový bakalársky študijný program religiózne štúdiá v dennej i externej forme.

„Budúcim absolventom ponúka možnosť pracovať v redakciách, v médiách, vo vydavateľstvách, v treťom sektore. Pridanou hodnotu bude špecializácia na oblasť religiozity a aktuálnych vzťahov medzi náboženstvami,“ informoval vedúci katedry Peter Kondrla. Ako doplnil, na študijnom programe sa podieľajú odborníci z religionistiky, masmediálnej komunikácie a žurnalistiky.

Katedra náboženských štúdií je pokračovaním vysokoškolského pracoviska, ktoré na Slovensku ako prvé po roku 1989 zabezpečovalo vzdelávanie učiteľov náboženstva. Štúdium na Katedre náboženských štúdií je aj pod gesciou Nitrianskeho biskupstva. To zabezpečuje odbornosť vo výučbe teologických disciplín a prostredníctvom Univerzitného pastoračného centra UKF aj mimoškolské aktivity študentov. Prihlášku na štúdium na katedre si možno podať do konca marca 2016.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X