Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
IMG_3406
11. júna 2014 Správy NitraIné od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Nové verejné toalety ešte nie sú napojené na siete. Vieme, kedy bude kolaudácia!

Automatizované verejné toalety, ktoré boli umiestnené za hlavnú poštu, sa ešte nedajú použiť.

Verejné toalety, ktoré stáli 110 561 eur bez DPH budú nastavené tak, že maximálna doba ich použitia je 15 minút. Minútu pred uplynutím tohto času zaznie zvukový signál a po ňom sa dvere na kabínke toalety automaticky odomknú. Má to zabrániť zneužívaniu toaliet na dlhodobejšie využitie. Zdravotne postihnutí používatelia budú môcť na toalete stráviť polhodinu. „Tieto lehoty sú nastavené od výroby a sú určené na základe predošlých skúseností dodávateľa toaliet,“ uviedol Lukáš Daniš z Mestských služieb.

V spojitosti s automatickým systémom toaliet vznikli obavy z toho, že by v nich mohol používateľ zostať zatvorený v prípade výpadku prúdu. „Užívateľ pri výpadku elektrickej energie nezostane zatvorený v kabínke proti svojej vôli, pretože elektromagnetická zámka v takejto situácii nie je napájaná elektrickým prúdom a teda nie je zablokovaná, takže užívateľ môže kabínku opustiť po stlačení tlačidla umiestneného pri východe,“ povedal Daniš.

Na otázku, kto sa bude starať o čistotu toaliet, Daniš uviedol, že čistenie bude mať na starosti pracovníčka, ktorá bude môcť toalety čistiť vysokotlakovým čističom. Otváracia doba toaliet bude od 7,00 do 22,00.  Ako nám povedal prednosta radnice Igor Kršiak, v súčasnosti sa rieši pripojenie toaliet na inžinierske siete. Termín kolaudácie je stanovený na 17. júna.

 

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X