Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ TL: Nitra – Zvolen
ilustračné: SITA
13. apríla 2016 Šport NitraHokej od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nová rolba na ľad nie je majetkom klubu. HK Nitra za ňu ročne zaplatí 23 300 EUR bez DPH

Nová rolba na ľad, ktorú využíva zimný štadión v Nitre, nie je majetkom hokejového klubu. HK Nitra ju má len v prenájme a ročne za ňu mestu zaplatí viac než 23 300 EUR.

Podľa zmluvy, ktorá bola uzatvorená 13. januára 2016, je prenajímateľom Službyt Nitra s.r.o., nájomcom HK Nitra s.r.o. a partnerom Mesto Nitra. Zmluva bola uzatvorená na dobu určitú od 14. januára 2016 do 31. decembra 2021.

Rolba, ktorá je pre zimný štadión nevyhnutnosťou, vyjde Hokejový klub Nitra poriadne draho. Zmluva, ktoré je dostupná na stránke nitrianskeho Službytu, uvádza, že nájomca sa zaväzuje platiť prenajímateľov dohodnuté nájomné vo výške 23 300 EUR bez DPH ročne. „K dohodnutému nájomnému bude pripočítaná platná DPH. Prenajímateľ bude fakturovať nájomné za každý kalendárny rok, vždy k 1. 4. príslušného kalendárneho roku. Za rok 2016 vystaví prenajímateľ faktúru k 1. 4. 2016,“ píše sa v zmluve. Po pripočítaní platnej DPH vyjde prenájom novej rolby na 27 960 EUR ročne.

Ak sa nájomca omešká so zaplatením nájomného, čakajú ho zmluvné pokuty. Tie budú predstavovať 0,05 percent z neuhradeného nájomného za každý deň omeškania odo dňa nasledujúceho po dni splatnosti faktúry.

Predmetom nájmu je rolba na úpravu ľadovej plochy so zážihovým motorom, ktorý má dvojpalivové prevedenie. K prístroju je aj príslušenstvo, konkrétne 8 kusov náhradných hobľovacích nožov, náhradné koleso s pneumatikou s hrotmi, mechanický orezávač okrajov ľadu pri mantineloch a ďalšia výbava.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X