Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komisia pre mestsku mobilitu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.nitra.sk
5. februára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nová mestská komisia pre mobilitu sa zameriava na celkové riešenia pre dopravu v Nitre

Plán Komisie pre mestskú mobilitu bude zamerať sa na komplexné riešenia všetkých druhov dopravy v Nitre.

Chceme, aby komisia pre mobilitu zastrešovala všetky návrhy k budovaniu a rozširovaniu infraštruktúry pre chodcov a cyklistov – aj so zapracovaním ďalších alternatív k spokojnosti občanov. Prípady projektov, ktoré riešia výstavbu alebo rozšírenie vozovky, ale opomínajú výstavbu chodníkov alebo infraštruktúry pre cyklistov a MHD, sú aj samotným obyvateľom dôverne známe a je ambíciou novej Komisie pre mestskú mobilitu, aby sa tieto prípady neopakovali,“ uviedla k dôvodu zmeny viceprimátorka Michaela Hefková.

Komisia by sa mala zaoberať aj vydávaním postojov mesta k dopravnej infraštruktúre, zmenám v osobnej aj autobusovej doprave, či spracovávaním technickej alebo výrobno-ekonomickej dokumentácie na sústavu charakterizujúcu stav a vývoj činnosti chodníkov, cyklotrás a ciest. V pláne je aj organizovanie rôznych podujatí, ktoré podporia alternatívne spôsoby prepravy – Európsky týždeň mobility, Do práce na bicykli, Do školy na bicykli a mnohé ďalšie.

Predsedníčkou komisie je Mgr. Michaela Hefková, členovia z radov poslancov sú – Ing. Miloš Dovičovič, Ing. Peter Košťál, PhD., Ing. arch. Peter Mezei, Ing. Štefan Štefek a Ladislav Turba. Komisiu doplnia aj odborníci z radov občanov – Ing. Ľubor Andrášik, Ing. Ivan Janček, Eduard Lenčo, Ing. Andrej Sitkey, Ing. Vladimír Šimko a Ing. Ján Výboch.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X