Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianske kúpalisko
ilustračné: SITA
23. mája 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nová cenová politika prinesie zdražovanie mestských športovísk, ale aj ich modernizáciu

Vstupy na mestské športoviská budú vyššie, ale mesto chce zároveň zlepšiť ich kvalitu.

Nitrianska radnica pripravuje zmeny vo fungovaní športu v meste. Chcú opraviť viacero športovísk a tým skvalitniť ich služby. „Ceny prenájmov mestských športovísk sa ani len nepribližujú tomu, koľko si za svoje športové plochy pýtajú súkromníci. Mesto na to potom dopláca,“ informuje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Mesto prichádza hneď s dvomi spôsobmi ako skvalitniť šport. Jeden z nich je postupné vylepšovanie športovej infraštruktúry, a tým zabezpečiť športovcom dobre vybavené štadióny, kurty či telocvične. Druhým spôsobom má byť posilnenie športových klubov. V tomto prípade by šlo najmä o podporu športov so silným zázemím, fungujúcich na všetkých úrovniach a to od mládežníckych klubov až po Á-čko.

Ceny vstupov na mestské športoviská sa nemenili aj 10 rokov

Taktiež aj ceny niektorých športovísk budú upravené, keďže v mnohých prípadoch sa nemenili aj viac ako desaťročie. Podľa informácií od nitrianskeho hovorcu má mesto až 14-násobne vyššie náklady na prevádzku športovísk v porovnaní s peniazmi, ktoré získa za ich prenájom. Príkladom je vlaňajšia bilancia, kedy mesto získalo zo športovísk 105 390 eur a na ich prevádzku vynaložilo 1 508 853 eur.

Porovnávali sme si ceny vstupov s inými mestami a zistili sme, že zaostávame o 100 až 300 % za sumami, ktoré pýtajú inde. Preto sa teraz snažíme zreálniť ceny vstupov. Aj napriek zvyšovaniu vstupného sa nedostaneme na úroveň komerčných prenájmov, čo však nikdy nebolo a nikdy ani nebude našim cieľom. Obyvateľom sa stále veľmi oplatí zašportovať si na našich, mestských športoviskách,“ zdôraznil Daniel Balko, viceprimátor Nitry. Podľa neho posledných 12 rokov nebol v Nitre politický záujem prispôsobiť sa cenovým vstupom v iných mestách.

Značne stúpne aj cena na nitrianske letné kúpalisko

Príkladom je nitrianske letné kúpalisko a krytá plaváreň. Návrh komisie športu je, aby sa cena vstupu na kúpalisko zvýšila z 2,50 na 4 eurá a plaváreň stúpne na cene z 1,70 na 3,50 eur. „Ani po plánovanom zvýšení cien sa nepriblížime k cenám, ktoré majú v mestách podobnej veľkosti a na porovnateľne vybavených športoviskách,“ hovorí viceprimátor Balko.

Peniaze zo zvýšeného vstupného plánujeme využiť na skvalitnenie služieb na kúpalisku aj na plavárni. Vytvoríme tak kúpalisko, ktoré bude hodné krajského mesta,“ dopĺňa Daniel Balko. Jednou z noviniek má byť aj prekrytie nad detským bazénom, ktoré trojuholníkovými plachtami na kovových stojanoch vytvoria nad časťou bazéna ochranu pred slnkom. Podľa slov hovorcu by mali ďalšie vylepšenia pribúdať postupne. Budúci rok plánuje mesto zlepšiť ponuku jedál aj upraviť food courtu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X