Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
automobilka, výroba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
23. septembra 2015 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Nová automobilka môže vytvoriť do 4-tisíc nových miest. Začiatok prevádzky plánujú o tri roky

Nová automobilka, ktorá plánuje postaviť pri Nitre svoj závod, vytvorí priamo od dvoch do štyroch tisíc nových pracovných miest. Počíta sa však sekundárne aj so vznikom ďalších nových pracovných miest v subdodávkach.

Malo by ísť o avizovanú automobilku Jaguar Land Rover, ktorá už o umiestnení svojej investície v nitrianskom priemyselnom parku rokuje so slovenskou vládou.

To, že by mala automobilka vytvoriť spomínaný počet nových pracovných miest a preinvestovať viac ako jednu miliardu eur, zverejnila Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v investičnom zámere, ktorý už v mene závodu Automotive Nitra Project predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Podľa zverejnených údajov v investičnom zámere by mala nitrianska automobilka vyrábať ročne od 150- do 300-tisíc vozidiel.

V rámci tejto strategickej investície sa má vybudovať niekoľko výrobných liniek na vozidlá. Výrobný závod Automotive Nitra bude zameraný na výrobu vozidiel na báze hliníka, vďaka čomu poskytne Slovensku príležitosť získať významné know-how umiestnením prevádzky využívajúcej procesy a technológie na intenzívne spracovanie hliníka,“ uviedla agentúra SARIO v zámere.

S výstavbou závodu sa má začať už v budúcom roku. Začiatok prevádzky je naplánovaný na roky 2018 až 2019. Závod novej automobilky sa má rozprestierať na ploche 200 až 300 hektárov. Podľa SARIO sa investor rozhodol postaviť závod Automotive Nitra Project v nitrianskom priemyselnom parku pre výhodnú polohu a veľkosť plochy v blízkosti krajského mesta a v blízkosti prevádzok obdobného charakteru s blízkym napojením na rýchlostnú cestu R1 a na železničnú infraštruktúru.

Realizáciou navrhovaného investičného zámeru dôjde k zmysluplnému využitiu územia predurčenému k priemyselnému využitiu nielen svojou dopravnou dostupnosťou, ale aj dostupnosťou inžinierskych sietí, ktoré majú pre výrobu daného charakteru dostatočnú kapacitu. Výstavbou závodu dôjde k rozšíreniu cestnej a železničnej dopravnej infraštruktúry a k zrušeniu nevyužívanej železničnej infraštruktúry,“ konštatovalo SARIO.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X