Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ponitrianske muzeum nitrianska galeria noc muzei a galerii.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: maps.google.com NitraDen.sk, SH - Koláž NitraDen.sk
11. mája 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

Noc galérií a múzeí v Nitre: Ponitrianske múzeum aj Nitrianska galéria pripravili bohatý program

Program počas tejto čarovnej noci čaká návštevníkov Nitrianskej galérie, no oslavovať budú aj v Ponitrianskom múzeu v Nitre, v Dome ľudového bývania a architektúry v Šali či v Múzeu v Zlatých Moravciach.

Noc galérií a múzeí je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

V Ponitrianskom múzeu v Nitre a v Dome ľudového bývania a architektúry v Šali čaká pestrý program počas soboty 14. mája v čase medzi 13.00 a 21.00 hod. a v Múzeu v Zlatých Moravciach v piatok 13. mája od 9.00 do polnoci. Na tieto podujatia platí symbolické vstupné 1 euro a viac sa o nich dozviete aj na webe Múzea.

V Ponitrianskom múzeu sa dozviete viac o výskume a obnove Oponického hradu. Komentované prehliadky k výstave budú organizované v spolupráci s Katedrou archeológie UKF v Nitre, vstupy o 15.00, 17.00 a 19.00 hod. Od 15.00 sa uskutoční sprevádzanie výstavou aj v ukrajinskom jazyku.

Taktiež vás čaká výstava obrazov českého maliara Valentina Horbu Malé radosti, interaktívna výstava pre detského diváka Expedícia Pravek, zoologická výstava Život v poľných a vodných biotopoch, Nitriansko v zrkadle vekov aj Skvosty dávnovekého Slovenska.

Návštevníkov tiež čakajú sprievodné aktivity ako prednášky, čitáreň, ukážky práce reštaurátora či projekcia fotografií starej Nitry.

Nitra program.jpg
Foto: Ponitrianske múzeum v Nitre

Nitrianska galéria začala organizovať Noc galérií a múzeí od roku 2010. Okrem sprístupnenia výstavných priestorov počas 14. mája až do polnoci zdarma sú pre návštevníkov pripravené rôzne iné zaujímavé podujatia počas celého dňa.

Noc_ng.jpg
Foto: Nitrianska galéria

Od pondelka 16. do nedele 22. mája tiež čaká návštevníkov Týždeň Nitrianskej galérie. Ide o jeden z projektov, ktorý Nitrianska galéria organizuje každoročne v mesiaci máj a smeruje k širokej verejnosti.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa galérií a múzeí sa v týždni okolo 18. mája uskutočňuje v galérii celý rad vzdelávacích a kultúrnych akcií a aktivít, ktoré ponúkajú návštevníkom nový spôsob trávenia voľného času ako protiváhu k súčasným komerčným ponukám.

Pripravené sú výtvarné dielne zamerané na rôzne techniky a rozvíjanie tvorivých zručností, ale tiež hudobné koncerty.

Tyzden_ng.jpg
Foto: Nitrianska galéria

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X