Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA:  Najvyšší kontrolný úrad SR
ILUSTRAÈNÉ: Najvyšší kontrolný úrad SR Najvyšší kontrolný úrad SR na Priemyselnej 2 v Bratislave. Bratislava, 26. júl 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
7. augusta 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

NKÚ vytkol mestu viaceré porušenia právnych predpisov!

Mesto malo vážne výhrady voči protokolu z kontroly a predložilo kontrolnému úradu námietky

NITRA 7. augusta – Viaceré porušenia právnych predpisov vytkol Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) mestu Nitra. Pri kontrole nakladania s financiami za rok 2012 zistil napríklad porušenia zákona o účtovníctve, rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a ďalších zákonov. Ako informoval mestských poslancov na zastupiteľstve prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak, vytýkané nedostatky boli hlavne v oblasti interných smerníc mesta vo vzťahu k účtovníctvu a rozpočtovým pravidlám. Nezrovnalosti boli aj v kvalite účtových dokladov dotácií na kultúru a šport a zriaďovacie listiny základných škôl neobsahovali všetky potrebné údaje. V oblasti verejného obstarávania mesto neevidovalo všetky potrebné dokumenty a pri obstarávaní tovaru nezvolilo správnu metódu verejného obstarávania.

Mesto malo vážne výhrady voči protokolu z kontroly a predložilo NKÚ námietky. „Namietali sme najmä, že zistenia NKÚ sa nezakladajú na skutočnostiach, ktoré vyplývajú zo zákonov, resp. spôsobilosti úradu kontrolovať tieto veci. Dá sa povedať, že skoro so všetkými námietkami sa kontrolný úrad stotožnil,“ povedal Kršiak. Na základe toho prijal NKÚ dodatok, v ktorom konsolidoval znenie protokolu. Mesto prijalo opatrenia na odstránenie zistených nedostatkov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X