Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra vrable.png
zdroj: www.nitra.sk
8. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Z Nitry do Vrábeľ sa možno už čoskoro dostanete pohodlne aj na bicykli

Mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj pripravujú výstavbu cyklistického chodníka z Nitry do Vrábeľ. Zámer už začína vyzerať čoraz reálnejšie – ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vypísalo výzvu, v rámci ktorej sa ide kraj uchádzať o peniaze na cyklochodník z eurofondov.

Trasa dlhá 18 kilometrov povedie cez Chrenovú, Veľké Janíkovce, Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňu a Dyčku. Projekt je rozdelený na tri etapy. V rámci prvých dvoch etáp je investorom mesto Nitra, tretiu zaplatí kraj. Náklady na tretiu etapu sú 1 308 470 eur, z toho kraj poskytne 65 423 eur, poslanci už schválili vyčlenenie peňazí. Mesto Nitra bude takisto ako kraj žiadať o nenávratný finančný príspevok. Cyklistická regionálna trasa má zabezpečovať dochádzku obyvateľov za prácou, školami a vyššou občianskou vybavenosťou. Zároveň povedie tromi vinohradníckymi oblasťami.

V prvej etape sa vybuduje dvojpruhový cyklistický pás s asfaltovým povrchom so šírkou tri metre a dĺžkou 1,5 kilometra na území Chrenovej a Veľkých Janíkoviec. Druhá etapa počíta so 4,6-kilometrovým úsekom vo Veľkých Janíkovciach. Tretia etapa počíta s vybudovaním asfaltových povrchov na území Golianova v dĺžke 431 metrov a v katastrálnom území Golianova a Čechyniec v dĺžke 1 635 metrov, zvyšok cyklotrasy povedie po spevnených poľných cestách cez územie obcí Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa a po ceste III. triedy z Pane do Vrábeľ. Do 15. marca 2017 by malo byť vydané stavebné povolenie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X