Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Synagóga
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
29. februára 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Nitru opäť rozozvučí hudobná jar, poteší viacerými koncertmi vážnej hudby

Koncerty vážnej hudby prinesie Nitrianska hudobná jar, ktorej 43. ročník bude od 31. marca do 17. apríla. Všetky koncerty budú v Synagóge v Nitre so začiatkom o 18. hodine, jednotné vstupné je tri eurá.

Na otváracom koncerte sa predstaví Slovenský komorný orchester pod umeleckým vedením Ewalda Danela. V ich podaní si poslucháči vypočujú napríklad Malú nočnú hudbu Wolfganga Amadea Mozarta, diela Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha či Felixa Mendelssohna Bartholdyho.

Na koncerte 3. apríla zaznie hudba v podaní huslistky z Universtität Wien Ludmily Pavlovej a klaviristu Stanislava Gallina z Hudobnej akadémie Praha. Večer s flautou a gitarou je pripravený pre nitrianske publikum na 10. apríla. Flautistka Mariia Mikhailova a gitarista Libor Janeček predstavia diela skladateľov 17. – 20. storočia.

Koncert Májová láska je venovaný tvorbe skladateľa Bartolomeja Urbanca, ktorý žil a tvoril v Nitre. Jeho najkrajšie piesne zaznejú v podaní sopranistky Martiny Zaťkovej, tenoristu Jána Vaculíka s klavírnym sprievodom Eduarda Lennera, Márie Blesákovej a Milady Synkovej 14. apríla. Záverečný koncert Nitrianskej hudobnej jari 2016 bude 17. apríla a predstavia sa na ňom violončelistka Katarína Madariová a klavirista Stanislav Slavíček, ktorí uvedú okrem iného Taliansku suitu Igora Stravinského.

Súčasťou podujatia bude aj Nitrianska hudobná jar Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského v Nitre. Festival mladých interpretov zo základných umeleckých škôl ponúkne štyri koncerty v Synagóge v Nitre od 4. do 7. apríla vždy o 17. hodine, vstup na ne je bezplatný.

Hudobna_jar.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X