Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Colníci, zadržaný alkohol
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
CÚ v Nitre
18. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skCÚ v Nitre, © NitraDen.sk Diskusia()

Nitrianskym colníkom sa podarilo zaistiť už viac ako 1 000 litrov liehu neznámeho pôvodu

Nitrianski colníci od začiatku roka pri kontrolách zameraných na tovar podliehajúci spotrebnej dani z alkoholických nápojov zaistili viac ako 1 000 litrov nešpecifikovaného liehu, zaznamenali 25 prípadov predaja spotrebiteľského balenia liehu (SBL) bez platnej kontrolnej známky, 12 prípadov nelegálneho predaja vlastného alkoholu a 42 prípadov iných porušení zákona. Únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na takmer 11 000 eur.

Za prvé tri mesiace tohto roka vykonali nitrianski colníci na 175 miestach v rámci Nitrianskeho kraja kontrolu zameranú na tovar podliehajúci spotrebnej dani z alkoholických nápojov, najmä na označenie SBL kontrolnými známkami a ich pravosti, preukázanie pôvodu alebo spôsobu nadobudnutia SBL, vedenie povinných evidencií a preukázanie nadobudnutia SBL k aktuálnemu stavu zásob. Kontrolovali najmä kamenné prevádzky ponúkajúce pohostinské a reštauračné služby, hotely, predajne rýchleho občerstvenia, potraviny a záujmu colníkov neunikol ani predaj „domácej pálenky“ vyrobenej v pestovateľských páleniciach.

Desiatky porušení daňových predpisov

K porušeniu daňových predpisov došlo v 82 prípadoch, pričom v 25 z nich colníci našli na predajných pultoch alkohol označený starou kontrolnou známkou, s ktorou ho bolo možné predávať len do 31. decembra 2017. Zaistených tak bolo 100 kusov SBL, ktoré prepadnú v prospech štátu. Colníci zaznamenali tiež 12 prípadov predaja liehu vyrobeného v pestovateľskej pálenici, ktorý je určený výhradne pre vlastnú spotrebu pestovateľa, v 3 ďalších prípadoch kontrolované subjekty nevedeli preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia viac ako 1 000 litrov liehu. Únik na spotrebnej dani z alkoholických nápojov bol predbežne vyčíslený na takmer 11 000 eur.

V ostatných prípadoch colníci zistili, že podnikatelia predávajú alkohol bez potrebných povolení, nemajú na prevádzkarni doklady k predávanému alkoholu, nevedú požadovanú evidenciu, nenahlásili svojich dodávateľov a odberateľov, prípadne nenahlásili zriadenie alebo zrušenie prevádzky. Všetky prípady boli postúpené na ďalšie správne konanie vo veci porušenia daňových predpisov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X