Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
online štúdium, vysoká škola
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
9. februára 2022 Správy Nitra od NitraDen.skukf.sk, uniag.sk Diskusia()

Nitrianskych vysokoškolákov čaká zmena, online výučba postupne skončí

Vysokoškoláci sa pre zlepšenú epidemiologickú situáciu začnú vracať do tried medzi spolužiakov. Čakajú ich posledné týždne online štúdia.

Nitrianske vysoké školy zverejnili informácie, ako sa budú študenti učiť najbližšie týždne. Pre niektorých bude dobrou správou, že opäť zasadnú do lavíc medzi spolužiakov. Iní si naopak zvykli na online formu výučby z pohodlia domova.

Najprv kombinovaná výučba

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) chce najprv prejsť na kombinovanú výučbu a to od začiatku letného semestra v pondelok 14. februára. Zatiaľ by mala platiť tri týždne, závisí na rozhodnutí dekanov fakúlt.

Od pondelka 7. marca sa obnoví prezenčná výučba v plnom rozsahu. Výnimku budú mať iba študenti a zamestnanci univerzity, ktorí sú v domácej izolácii (pozitívne testované osoby na koronavírus) a karanténe (osoby, ktoré prišli do úzkeho vzťahu s nakazeným).

UKF dodáva, že ak by sa na pracovisku alebo v študijnej skupine objavila nakazená osoba, v karanténe ostanú iba tí, ktorí prišli s infikovaným do úzkeho kontaktu a nie celé pracovisko či študijná skupina.

Externá aj denná forma

V priebehu januára Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SPU) realizovala anonymný elektronický prieskum o stave zaočkovanosti študentov SPU.

Univerzita chce taktiež zmeniť online formu štúdia. Študenti sa budú do nedele 6. marca vzdelávať dištančnou formou štúdia a od pondelka 7. marca prejdú na kombinovanú výučbu.

Vysokoškoláci, ktorí študujú v dennej forme štúdia, budú mať prednášky dištančne a cvičenia prezenčne. Externí študenti sa budú učiť dištančnou metódou alebo podľa pokynov dekanov jednotlivých fakúlt.

Ak budú potrebovať riešiť študenti záverečné práce, môžu vstúpiť do priestorov SPU v režime OTP. Od utorka 1. februára sa doktorandi učia prezenčne v režime OTP v zmysle individuálneho študijného plánu.

„Vzdelávanie poslucháčov Univerzity tretieho veku, kurzov celoživotného vzdelávania,
doplňujúceho pedagogického štúdia a iných foriem ďalšieho vzdelávania sa do 6. marca
bude realizovať dištančne a od 7. marca prezenčne v režime OTP,“ doplnila SPU na webe.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X