Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Frana mojtu ceresne 9.jpg
ilustračné: Petra Bírová, NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
28. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skNSK, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitriansky samosprávny kraj sa zapojí do medzinárodného projektu na zlepšenie životného prostredia

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) sa zapojí do medzinárodného projektu, ktorý je zameraný na skvalitnenie životného prostredia a ochranu prírodného a kultúrneho dedičstva v slovensko-maďarskom pohraničí.

Hlavným cieľom projektu je zvyšovanie kvality životného prostredia v obciach a mestách, a to pomocou rozvoja zelených plôch. Ide o dvojročný projekt s rozpočtom 60 000 eur, hradený bude z európskych fondov.

Okrem toho je projekt zameraný na vytvorenie databázy parkov a na systém hodnotenia dosahov týchto objektov na kvalitu prostredia. Ako uviedol NSK, súčasťou projektu má byť tiež sústava pilotných krajinno-urbanistických štúdií, realizovať ich budú partneri zo Slovenska a z Maďarska.

Vďaka projektu by sa malo skvalitniť územné plánovanie, podporiť regionálny rozvoj a pomôcť pri záchrane a ochrane prírodného a kultúrneho dedičstva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X