Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sviatok všetkých svätých, cintorín
ilustračné: SITA
31. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitriansky mestský cintorín bude mať nové chodníky, hotové majú byť ešte tento rok

Do polovice októbra tohto roka majú byť na mestskom cintoríne zhotovené chodníky. Za nové chodníky zaplatí mesto Nitra takmer 25-tisíc eur.

Chodníky na Mestskom cintoríne v Nitre zhotoví firma Pánis, s.r.o., vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnilo mesto. Zhotovené budú na základe cenovej ponuky zo dňa 15. augusta 2016. Ukončenie prác je naplánované  do 15. októbra tohto roka.

Cena za zhotovenie diela bola určená na 20.727,26 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 4.145,45 eur, celkovo mesto zaplatí 24.872,71 eur.

Záručná doba na chodníky je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

„Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátnou formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor sa nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ píše sa v zmluve.

V prípade neukončenia diela, za omeškanie s odstránením chýb a nedorobkov či pri omeškaní s vyprataním staveniska hrozí firme zmluvná pokuta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X