Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
ilustračné
8. júla 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA/AP

Nitriansky kraj plánuje rekonštrukciu desiatich budov za 1,79 milióna eur

Na opravu budov škôl a zariadení sociálnych služieb by chcel Nitriansky samosprávny kraj získať 1,79 milióna eur z Environmentálneho fondu

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje zatepliť alebo vymeniť okná v desiatich budovách stredných škôl a zariadení sociálnych služieb. Celkové investície sú takmer 1,79 milióna eur, z rozpočtu kraja by mala ísť iba malá časť z tejto sumy.

„Zastupiteľstvo NSK odporučilo na financovanie spolu desať projektov z Environmentálneho fondu, predpokladáme ich spolufinancovať z vlastného rozpočtu sumou takmer 90-tisíc eur, čo predstavuje päť percent z celkových predpokladaných výdavkov,“ informovala hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová. Ako ďalej uviedla, uzávierka výzvy je 31. júla 2014. „Kraj predpokladá, že vyhodnotenie bude trvať niekoľko mesiacov. Po doručení oznámenia o schválení dotácie bude možné začať s obstarávaním dodávateľov stavebných prác v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ dodala Prekopová.

Zrekonštruovať chcú budovy niektorých stredných škôl a zariadení sociálnych služieb. Napríklad v Strednej odbornej škole obchodu a služieb (SOŠOaS) v Nitre a v zariadení sociálnych služieb Svetlo v Olichove plánujú zatepliť budovu, v SOŠOaS v Komárne chcú vymeniť strechu, okná a dvere a nové okná by mohli pribudnúť aj na budove Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch. Celkovou rekonštrukciou by mali prejsť budovy SOŠ Šahy, Gymnázia Juraja Fándlyho v Šali a zariadení sociálnych služieb Dunaj v Kováčove a Jeseň života v Leviciach. Ktoré projekty budú schválené, však bude známe až na jeseň.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X