Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Peniaze euro
ilustračné
8. júla 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA/AP

Nitriansky kraj plánuje rekonštrukciu desiatich budov za 1,79 milióna eur

Na opravu budov škôl a zariadení sociálnych služieb by chcel Nitriansky samosprávny kraj získať 1,79 milióna eur z Environmentálneho fondu

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje zatepliť alebo vymeniť okná v desiatich budovách stredných škôl a zariadení sociálnych služieb. Celkové investície sú takmer 1,79 milióna eur, z rozpočtu kraja by mala ísť iba malá časť z tejto sumy.

„Zastupiteľstvo NSK odporučilo na financovanie spolu desať projektov z Environmentálneho fondu, predpokladáme ich spolufinancovať z vlastného rozpočtu sumou takmer 90-tisíc eur, čo predstavuje päť percent z celkových predpokladaných výdavkov,“ informovala hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová. Ako ďalej uviedla, uzávierka výzvy je 31. júla 2014. „Kraj predpokladá, že vyhodnotenie bude trvať niekoľko mesiacov. Po doručení oznámenia o schválení dotácie bude možné začať s obstarávaním dodávateľov stavebných prác v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ dodala Prekopová.

Zrekonštruovať chcú budovy niektorých stredných škôl a zariadení sociálnych služieb. Napríklad v Strednej odbornej škole obchodu a služieb (SOŠOaS) v Nitre a v zariadení sociálnych služieb Svetlo v Olichove plánujú zatepliť budovu, v SOŠOaS v Komárne chcú vymeniť strechu, okná a dvere a nové okná by mohli pribudnúť aj na budove Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch. Celkovou rekonštrukciou by mali prejsť budovy SOŠ Šahy, Gymnázia Juraja Fándlyho v Šali a zariadení sociálnych služieb Dunaj v Kováčove a Jeseň života v Leviciach. Ktoré projekty budú schválené, však bude známe až na jeseň.

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X