Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
Foto: ilustračné, pixabay.com
6. novembra 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitriansky kraj chce opraviť cesty druhej triedy za približne 9,1 milióna eur

Predpokladaná hodnota dvoch zákaziek je 9,1 milióna eur, Nitriansky samosprávny kraj získal na cesty peniaze z eurofondov.

Nitriansky samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na modernizáciu ciest druhej triedy II/513 medzi Rišňovcami a Nitrou a II/564 medzi Levicami – Demandicami. Predpokladaná hodnota oboch zákaziek je vyrátaná na 9,1 milióna eur, práce budú financované z eurofondov.

Kraj sa bude podieľať na ich financovaní piatimi percentami. Záujemcovia o obidve zákazky môžu svoje cenové ponuky predkladať do začiatku decembra. Práce by mali byť hotové do jedného roka od odovzdania staveniska.

V prípade cesty II/513 bude zmodernizovaný úsek v dĺžke približne 13 kilometrov, na ceste II/564 obnovia dva úseky v celkovej dĺžke 26,6 kilometra.

Modernizácia podľa podkladov pre verejné obstarávanie rieši zlepšenie parametrov a technického stavu existujúcej cesty zvýšením únosnosti, spevnenia krajníc a svahov popri ceste, odvodnením a vybudovaním bezpečnostných prvkov dopravnej infraštruktúry.

Bude to dosiahnuté najmä obnovou povrchu vozovky, tzv. zarezaním krajníc a spätným zasypaním krajnice odfrézovaným recyklátom, zlepší sa odtok vody do priekop a násypov. Vymenia a doplnenia zvodidlá, zvislé dopravné značenie a nové bude vodorovné značenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X