Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitriansky kraj patri do skupiny mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.google.sk
13. decembra 2018 ZaujímavostiSpoznávaj kraj od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitriansky kraj bude patriť do európskeho zoskupenia Rába-Dunaj-Váh

Nitriansky samosprávny kraj vstúpi do európskeho zoskupenia územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh, ktoré združuje maďarské a slovenské župy.

Orientuje sa na cezhraničnú spoluprácu s cieľom čerpania financií z európskych štrukturálnych fondov. Vďaka vstupu do zoskupenia budú môcť už čoskoro čerpať nenávratné finančné príspevky na malé projekty aj žiadatelia z územia Nitrianskeho kraja, a to v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.

Ročný členský príspevok pre kraj je 3 500 eur, jednorazový vstupný vklad je 1 000 eur. „Pre kraj je členstvo rozhodne výhodné. Je to európsky projekt, fond, ktorý zhromažďuje finančné prostriedky a z tohto balíka môžu potom čerpať jednotlivé obce, resp. predkladatelia projektov, financie na malé projekty,“ povedal nitriansky župan Milan Belica.

Zoskupenie Rába-Dunaj-Váh so sídlom v Tatabányi v Maďarsku vzniklo v roku 2011 a je manažérom Fondu malých projektov pre územie juhozápadnej časti Slovenska a severozápadnej časti Maďarska. Členmi zoskupenia sú župy Pešť, Komárom-Esztergom, Győr-Moson-Sopron, Trnavský samosprávny kraj a Bratislavský samosprávny kraj.

Jeho cieľom je cezhraničná spolupráca v oblastiach rozvoja infraštruktúry, energetiky, informačných technológií, automobilového priemyslu, turizmu, vzdelávania, kultúry, športu, programového manažmentu spoločných projektov. Projekty sa môžu týkať aj rozvoja Dunaja a jeho prítokov, logistiky, podpory malého a stredného podnikania, ochrany životného prostredia a poľnohospodárstva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X