Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitriansky hrad
Foto: ilustračné, www.nitra.eu
15. marca 2019 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Nitriansky hrad prejde čoskoro na letný režim, ten so sebou prinesie zmenu otváracích hodín

Nitriansky hrad čaká čoskoro letný režim, do letnej sezóny totižto vstúpi už 1. apríla. To so sebou prináša zmenu otváracích hodín. Pozrite sa, ako bude hrad otvorený od apríla a koľko zaplatíte za vstup.

Už klasicky Nitriansky hrad vždy od apríla prechádza do letnej sezóny. Počas nej je hrad otvorený nasledovne. Hradný areál bude otvorený od pondelka do nedele, a to v čase od 6.00 do 19.00 h. Vstupné ostalo nezmenené a činí sumu 0.50 €.

Diecézne múzeum ostane počas pondelkov zatvorené, od utorka do nedele sa doň môžete pozrieť v čase od 10.00 do 18.00 h., pričom posledný vstup je možný o 17.45 h.

Kazamety sú počas pondelka taktiež zatvorené. Brány pre návštevníkov otvoria od utorka do nedele v rovnakom čase ako múzeum, a teda od 10.00 do 18.00 h., aj tu platí, že posledný vstup je možný o 17.45 h.

Do múzea a kazamét sa môžete dostať pomocou kombinovaného vstupného, to je 2 €, za túto sumu si môžete pozrieť hradný areál, Diecézne múzeum i spomínané Kazamety. V prípade zľavy zaplatíte polovicu, a teda 1 €.

Katedrálna veža bude v letnej sezóne sprístupnená návštevníkom rovnako od utorka do nedele v čase od 10.00 do 18.00 h. s posledným vstupom o 17.45 h. Aj sem sa môžete dostať pomocou kombinovaného vstupného. To činí sumu 4 €. Zahŕňa v sebe vstup do hradného areálu, Diecézneho múzea, Kazamét a výstup na vežu so sprievodcom, ktorá je možná každú pol hodinu. Zľavnené vstupné je o polovicu lacnejšie, a teda zaplatíte 2 €.

„Zľavnené vstupné je určené pre deti od 6-18 rokov, seniorom nad 62 rokov, študentom s platným preukazom ISIC a držiteľom ZŤP preukazu. Deti do 6 rokov vstupné neplatia!,“ píše sa na webe Nitrianskeho hradu.

Návštevníkom je k dispozícii aj Katedrála – Bazilika sv. Emeráma v Nitre, tá je otvorená od pondelka do soboty v čase od 9.00 do 12.00 h. a následne od 13.00 do 18.00 h. V nedeľu je katedrála otvorená v čase od 10.00 do 12.00 h. a potom od 13.00 do 17.00 h.

„Každá forma vstupného v sebe zahŕňa i návštevu Katedrály – Baziliky sv. Emeráma. V katedrále bývajú pravidelné bohoslužby, sobáše i krstiny. V týchto časoch vám vstup do katedrály nemusí byť umožnený. Pokiaľ chcete navštíviť iba katedrálu za účelom modlitby, neváhajte to povedať personálu na vstupnej pokladni. Bude vám umožnený vstup zdarma,“ spresňuje Nitriansky hrad.

Ako sa uvádza na webe hradu, hrad môžete navštíviť aj so sprievodcom. Táto služba je však na objednávku a podmienkou je, aby sa nazbierala väčšia skupina ľudí, minimálny počet je 15 osôb. Sprievodcovské služby je navyše potrebné objednať si vopred, a to minimálne dva dni pred plánovanou návštevou.

Malý okruh, ktorý v sebe zahŕňa vstup do expozícii so sprievodcom, stojí 3 €, v prípade zľavy je to 1.50 €. Za veľký okruh, kde je vstup do expozícii a taktiež do veže so sprievodcom, zaplatíte 5 €, ak máte platný preukaz, ktorý vás oprávňuje pýtať si zľavu, vstupné vás vyjde polovicu – 2.50 €.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X