Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foxconn slovakia priemyselny park maps.google.sk_.jpg
Foto: archívne, maps.google.sk
2. januára 2020 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitriansky Foxconn hodnotí rok 2019 ako úspešný, dosiahol plánované tržby

Nepriaznivú situáciu cítila firma zo strany nákladov, keď jej v dôsledku nedostatku pracovnej sily a zvýšenia zmenových príplatkov, respektíve zavedenia rekreačných poukazov, výrazne stúpli náklady na pracovnú silu.

Nitriansky Foxconn Slovakia, spol. s r.o. hodnotí rok 2019 ako úspešný. Firme sa podarilo dosiahnuť plánované tržby aj napriek miernemu poklesu dopytu a zníženiu objemu výroby.

Tržby odhadujeme na rovnakej úrovni ako v predošlom roku, čo nás teší vzhľadom na silný konkurenčný boj a značnú eróziu na trhu plochých TV. Urobili sme veľa opatrení na zníženie nákladov a zvýšenie efektivity, čo sa vo finále pretaví aj do lepšieho hospodárskeho výsledku ako v minulom období,“ uviedol pre agentúru SITA výkonný riaditeľ spoločnosti Peter Hrčka.

Podľa zverejnených informácií podnik v roku 2018 znížil zisk o 10 % na 8,656 mil. eur a jeho tržby narástli o 3 % na 1,199 mld. eur. Aktuálne zákazky pritom ukazujú, že v tomto roku by mala mať spoločnosť podobný objem výroby ako v predchádzajúcom.

Nedostatok pracovnej sily

„V dôsledku nedostatku pracovnej sily a zvýšenia zmenových príplatkov, respektíve zavedenia rekreačných poukazov nám výrazne stúpli náklady na pracovnú silu, kde musím povedať, že narastá nepomer medzi kvalifikáciou uchádzača o zamestnanie a nákladmi na neho. Takéto zmeny sa bytostne dotýkajú spoločností ako je naša, ktorá zamestnáva vysoké počty ľudí vzhľadom na povahu výrobku a jeho životný cyklus,“ skonštatoval Hrčka.

Podnik taktiež podľa neho nepotešil skokový rast dane z nehnuteľnosti a kontinuálne nárasty cien energií. „Úplne nás prekvapilo nekoncepčné rozhodnutie štátu pri udeľovaní podpory pre zmiernenie tohto faktu,“ dodal.

Výrazné zmeny pritom v spoločnosti uplynulý rok nenastali. „Trh spotrebnej elektroniky je dynamický vo vývoji technológií a naša spoločnosť preto každý rok upravuje technológie, modifikuje výrobné linky a mení procesy. Keďže nie sme vlastníkom finálneho produktu a nedokážeme priamo ovplyvniť jeho predaj, musíme si na seba zarobiť neustálym zlepšovaním efektivity procesov. U nás platí, že jedinou konštantou v našom biznise je neustála zmena,“ poznamenal výkonný riaditeľ.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X