Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf velvyslanec cina.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
23. apríla 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUKF Diskusia()

Nitriansku univerzitu navštívil veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky, hovorilo sa aj o možnosti spolupráce

Mimoriadny veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky J. E. LIN Lin navštívil rektora UKF profesora Libora Vozára.

Pán veľvyslanec prišiel v sprievode manželky pani LIAO Yuancui a v sprievode atašé, pána ZHANG Jiahui. Stretnutia sa zúčastnila, okrem rektora univerzity, aj prorektorka pre medzinárodné vzťahy Martina Pavlíková a dekan Fakulty prírodných vied profesor František Petrovič.

Na stretnutí získal veľvyslanec informácie o univerzite, rektor UKF ho oboznámil s fakultami a študijnými odbormi. Spoločne hovorili aj o možnostiach spolupráce ambasády Čínskej ľudovej republiky na Slovensku s UKF v oblasti vzdelávania a kultúry. Spolupráca by mala byť prístupná pre študentov i pedagógov oboch strán. Diskutovali aj o možnosti organizácie Letnej školy pre študentov z Číny s akcentom na spoznávanie slovenskej kultúry a štúdium slovenského jazyka.

Prítomná prorektorka pre medzinárodné vzťahy Martina Pavlíková oboznámila veľvyslanca o spolupráci UKF s Čínou v rámci projektu Erasmus+ KA107, výskum a vzdelávanie, o členstve UKF v ICA v rámci Gemologického ústavu Fakulty prírodných vied a o výučbe čínskeho jazyka na UKF. Veľvyslanec Lin mal po stretnutí s rektorom UKF prednášku pre študentov Katedry politológie a Katedry žurnalistiky FF.

Ukf velvyslanec cina 2.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X