Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lavička
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
9. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V nitrianskom mestskom parku pribudnú nové lavičky za necelých 6-tisíc eur

Mestský park v Nitre sa dočká nových lavičiek, ktoré dodá a namontuje firma Uniatest Trade, s.r.o. z Dubnice nad Váhom.

Ako uvádza zmluva, ktorú zverejnilo mesto Nitra na svojej webovej stránke, predmetom je nákup a dodávka lavičiek „CORSO“ do Mestského parku v Nitre. Zmluva bola uzatvorená na základe úspešného návrhu dodávateľa do verejného obstarávania.

Spoločnosť Uniatest Trade predložila mestu cenovú ponuku dňa 19. októbra 2016. „Plnením podľa tejto zmluvy sa rozumie dodávka tovaru a vykonanie všetkých prác a dodanie všetkých materiálov a služieb nutných k riadnemu plneniu predmetu zmluvy. Všetky práce a služby súvisiace s predmetom plnenia podľa tejto zmluvy sú zahrnuté v cene určenej touto zmluvou. Predmet zmluvy bude financovaný z vlastných zdrojov verejného obstarávateľa,“ spresňuje zmluva.

Lavičky majú byť namontované vedľa asfaltového chodníka na promenáde od bufetu smerom k novej kaviarni. Ako uvádza zmluva: „Miesto montáže určí objednávateľ priamo na mieste určenia.“

Firma musí mestu najmenej 5 pracovných dní pred plánovaným dodaním lavičiek oznámiť svoju pripravenosť plniť premet zmluvy. Ten sa má začať plniť odo dňa nadobudnutia účinnosti zmluvy, najneskôr však do 45 dní od nadobudnutia účinnosti.

Cena za dodanie a montáž lavičiek bola určená na 4.976 eur bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 995,20 eur, sa tak celková suma vyšplhá na 5.971,20 eur (s DPH).

Mesto sa stane majiteľom lavičiek dňom úhrady faktúry, ktorú mu vystaví firma. „Dodávka predmetu zmluvy sa považuje za splnenú až okamihom podpísania preberacieho protokolu obidvomi zmluvnými stranami. Objednávateľ sa zaväzuje predmet plnenia odovzdávaný bez vád a za splnenia podmienok dohodnutých v tejto zmluve prevziať a zaplatiť dohodnutú cenu,“ spresňuje zmluva.

Ako ďalej uvádza zverejnený dokument: „Objednávateľ nie je povinný predmet zmluvy prebrať, ak má vady alebo nespĺňa podmienky stanovené touto zmluvou. Dodávateľ je povinný odstrániť vady a nedostatky zistené pri preberacom konaní do 5 dní od ich zistenia, najneskôr však do uplynutia dodacej lehoty, inak je v omeškaní a objednávateľ je voči nemu oprávnený uplatniť sankcie.“

Záručná doba na dodané lavičky je 24 mesiacov a začína plynúť dňom podpisu odovzdávajúceho protokolu oboma zmluvnými stranami.

„Dodávateľ sa zaväzuje počas záručnej doby bezplatne odstrániť vzniknuté poruchy a vady predmetu zmluvy do 3-och pracovných dní od ich nahlásenia faxom alebo listom dodávateľovi. V prípade, že vada nebude odstránená v čase podľa predchádzajúceho odseku, dodávateľ zabezpečí bezplatne náhradný tovar. Záručné povinnosti dodávateľa sa nevzťahujú na poškodenie neodborným zásahom zo strany objednávateľa a na vady a poruchy spôsobené úmyselným poškodením alebo zásahom treťou osobou,“ píše sa v zmluve.

Do Mestského parku v Nitre pribudne celkom sedemnásť nových liatinových lavičiek s operadlom. Cena, ktorú mesto zaplatí, v sebe zahŕňa aj dopravu jednotlivých prvkov na miesto realizácie, vytvorenie základu, montáž, osadenie prvkov mestského mobiliára do základov pomocou chemických kotiev, výkopové práce, zabetónovanie a ďalšie úkony.

Podľa zmluvy musí investor zabezpečiť potrebné povolenia týkajúce sa stavby na určenom pozemku. Lavičky, ktoré firma osadní sú z liatinovej konštrukcie a masívnych drevených dosiek. Drevené časti budú povrchovo upravené lazúrou, ktorá ochráni drevo od pôsobenia drevokazných činiteľov a zároveň mu dodá finálny vzhľad a vlastnosti povrchu.

Lavička sa k povrchu ukotví pomocou kotviacich šróbov. Farebné prevedenie si má podľa cenovej ponuky firmy zvoliť objednávateľ, teda mesto Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X