Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
chrípka, liečba
ilustračné: SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Lieèba v domácnosti - èaj, citrón, lieky, teplomer. V štvrtom kalendárnom týždni bolo na Slovensku hlásených 71 078 akútnych respiraèných ochorení. Ich poèet ma stále stúpajúcu tendenciu. Chrípka tak zatvára nielen základné a stredné školy, ale aj materské škôlky. Bratislava, 4. február 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
18. decembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

V Nitrianskom kraji je najviac chorých. Chrípka pripútala na lôžko tisíce ľudí

Chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) je viac ako v predchádzajúcom týždni, oproti minulému týždňu chorobnosť stúpla o 7,4 percenta. Najviac chorých bolo v tomto týždni v Nitrianskom kraji, najmenej hlásia v Prešovskom kraji. Najčastejšie respiračné ochorenia postihli deti do päť rokov. Informoval o tom hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Komplikovaný priebeh ochorení sa prejavil u 989 osôb, čo je 2,1 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (509), zápaly stredného ucha (285) a zápaly pľúc (195). Ochorenia hlásilo 60 percent lekárov pre deti a dorast a 46 percent praktických lekárov pre dospelých.

Na chrípku a chrípke podobné ochorenia bolo v tomto týždni hlásených 4 338 chorých, čo predstavuje 9,1 percenta z celkového počtu hlásených ARO. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Nitrianskom kraji, najnižšia v Košickom. Najviac chrípka postihla deti do päť rokov. V tomto kalendárnom týždni bol hlásený jeden ťažký akútny prípad respiračného ochorenia (SARI) u 66-ročnej ženy z Trenčianskeho kraja. Od začiatku chrípkovej sezóny 2015/2016 boli doteraz nahlásené spolu tri prípady SARI.

Pre chorobu zavreli 14 materských škôl (dve v Prešovskom kraji, dve v Banskobystrickom kraji, dve v Nitrianskom kraji, tri v Košickom kraji a päť v Trnavskom kraji) a šesť základných škôl (jednu v Trnavskom kraji, jednu v Žilinskom kraji, dve v Nitrianskom kraji a dve v Prešovskom kraji).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X