korfbal 1
1
9. decembra 2014 Šport NitraIné nitrianske športy od NitraDen.skTomáš Sonnenschein Tomáš Sonnenschein

Nitrianski korfbalisti vystúpili v maďarskej lige

V druhom vystúpení tohto ročníka maďarskej korfbalovej ligy čakali na hráčov KK SPU Nitra minuloročný víťaz druhej ligy, rezervný tím maďarského majstra – SZAC a tím Gödöllő, s ktorým sa Nitranom zvykne dariť. Vedenie slovenského tímu nenechalo nič na náhodu a do Maďarska vycestovalo už deň vopred. V rámci sobotňajšej prechádzky absolvovali prehliadku Budapešti (kráľovský palác, budova Parlamentu, vianočné trhy). V nedeľu ich už čakali dôležité súboje o ligové body.

korfbal 5

korfbal 4

V prvom zápase, ktorý bol jesenným šlágrom 2. maďarskej ligy, sa stretli minuloročné prvé dva tímy tabuľky. Nitrania vstúpili do zápasu vo veľkom štýle, keď po desiatich minútach bolo skóre 5:0 v ich prospech. Potom domáci prestriedali, na ihrisko poslali niekoľko skúsenejších hráčov a podarilo sa im skorigovať na polčasových 5:3. V druhom polčase si KK SPU Nitra opäť vybudovali náskok, keď premenili niekoľko veľmi pekných akcií. V 13. minúte druhého polčasu bolo skóre 10:6 v ich prospech a všetko nasvedčovalo tomu, že dosiahnu ďalšiu výhru v tomto ročníku.  Bohužiaľ sa stalo presne to, čo pred týždňom proti tímu NTE/TFSE a strelecká efektivita Nitranov bola vo zvyšku druhého polčasu mizerná, čím dovolili domácim otočiť výsledok na 10:12. V posledných dvoch minútach sa Slovákom podarilo skorigovať na konečných 11:12.

korfbal 3

korfbal 2
V druhom polčase čakal na KK SPU Nitra tím Gödöllő. Vstup do zápasu opäť Nitranom vyšiel. Rýchlo sa ujali vedenia, vytvorili si trojbodový náskok, ktorý si udržali až do polčasu. V druhom polčase sa zápas iba dohrával, Nitrania nedali domácim šancu sa vrátiť do zápasu, zvýšili svoj náskok a o vzruch sa staral jedine veľmi slabý maďarský rozhodca, ktorý privádzal hráčov oboch tímov do zúfalstva.