HOKEJ-TE: Nitra - Piešany
1
HOKEJ-TE: Nitra – Piešťany Miroslav Kováčik z HK Nitra (vľavo) a brankár Tomáš Tomek z ŠHK 37 Piešťany (vpravo) počas 17 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany . Nitra, 29. október 2013. Foto: SITA/Martin Havran
30. októbra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Nitrianski hokejisti zdolali Piešťany 2:0!

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 45. Stümpel (R. Tománek, M. Novák), 52. H. Ručkay (M. Kováčik, T. Chrenko)
Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Kacej, M. Orolín, 2746 divákov
Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, M. Bača, M. Novák, Ďurkech – L. Novák, T. Chrenko, M. Kováčik – H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek – Štumpf, M. Hamrák, Bajtek – Piačka, Kmeč, Pupák – Martin Segľa
Piešťany: Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Valábik, Škadra, Biro, Drgoň, A. Hruška – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – J. Ručkay, Peško, M. Bartánus – Haring, Mišura, M. Toman

V bezgólovej I. tretine boli domáci o niečo aktívnejší, ale nepremenili svoje strelecké príležitosti. Na výbornom brankárovi Tomekovi postupne stroskotali Tománek, Kováčik, Chrenko a Stümpel. Najväčšia šanca hostí v prvom dejstve sa zrodila v 6. min, keď Bartánus strelou švihom trafil žŕdku Kristanovej svätyne.

V prostrednej časti sa oba tímy sústredili najmä na pozorné bránenie a tak šancí bolo veľmi málo. V 28. min sa pri vylúčení Hrušku mohol v oslabení presadiť Melichárek, ale proti Kristanovi ani na dvakrát neuspel. Na opačnej strane Nitra previedla presilovkový kolotoč, no ten nepriniesol gólové ovocie. V závere II. tretiny zaujala ešte príležitosť Bartánusa, ktorú brankár Nitry zneškodnil efektným „semaforom“.

Diváci v Nitra aréne sa dočkali prvého gólu až v 45. min, keď po prihrávke Tománka v páde zakončil presne Stümpel. Zakrátko mal poistku na hokejke Henrich Ručkay, ale brankár Piešťan Tomek bol tentokrát na mieste. Tento domáci krídelník, ktorý prišiel v priebehu tejto sezóny do Nitry práve z Piešťan, však dlho nesmútil. V 52. min svojou dravosťou pretlačil puk do siete súpera a bolo 2:0. „Havrani“ sa snažili ešte do záverečnej sirény o kontaktný gól, ale výborne chytajúci Kristan si už nenechal vziať čisté konto.
Hlasy:
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Pre nás to bol ťažký zápas. Na začiatku sme nevyužili šance z tlaku, ktorý sme mali a potom sa nám hralo ťažko. Piešťany nás dobrou organizovanou hrou držali na dištanc. Vedeli sme, že ten zápas musíme dobojovať. Zapreli sme sa a v tretej tretine vďaka húževnatosti sme to zlomili. Sme radi, že sme vyhrali proti kvalitnému súperovi.“
Milan Klement (tréner Piešťan): „Štyridsať minút sme držali dobrý výsledok. V poslednej tretine sme sa ale zarezali sami. Nitra vyhrala, ale boli sme zdatný súper.“